Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Tulipani; Londra miraton qiellgërvishtësin e radhës

Postuar: 19/11/2018 - 22:39

Disa kompani emërton ndërtimet apo krijimet me emrin e tyre, ndërsa të tjera hapin anketime në publik.
 
Për qiellgërvishtësin e ri që do t’i shtohet vijës horizontale të Londrës emri erdhi nga natyra dhe forma e tij.
 
Tulipani do të ketë një ketë një pjesë të sipërme të fryrë duke u dukur si një lëpirëse e lartë. Ndërtesa e re rreth 350 metra do të jetë prej xhami e çeliku  dhe e dyta më e lartë pas Shard.
 
Ajo është dizenjuar si një atraksion kulturor dhe turistik, me pika panoramike, bare e restorante.
 
Do të ketë gjithashtu disa gondola të vogla që rrotullohen ngadalë rreth saj, paksa si petale të xhamta tulipani, nga ku vizitorët do të shijojnë pamje të Londrës.
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/05/2019 - 15:20

Disa udhëheqës evropianë u përpoqën të bindin kancelaren gjermane Angela Merkel në një samit në Rumani më 9 maj për të pranuar një pozitë udhëheqëse në BE, por ajo e refuzoi, shkruan Bloomberg.

Postuar: 22/05/2019 - 15:14

Ministrat e ri në qeverinë kalimtare të Austrisë janë betuar sot dhe tani ka specialistë në ven

Postuar: 22/05/2019 - 15:08

Japonia tha sot se ka një kërkesë për të gjithë botën teksa kërkon që të mos thuhen më emrat e

Postuar: 22/05/2019 - 13:48

Ministri i Mbrojtjes në Turqi, Hulusi Akar, ka thënë se Ankaraja është duke u përgatitur nëse Sht

Postuar: 22/05/2019 - 12:08

Austria është tronditur nga skandali i një materiali filmik të publikuar së fundmi, ku Zv.kance

Postuar: 22/05/2019 - 10:24

Një deputet dhe djali i tij në Indi janë vrarë me armë pasi autorët e dyshuar ju kishin ngritur

Postuar: 22/05/2019 - 09:50

Liat Malka dëshironte të kishte fëmijë por nuk e kishte takuar ende personin e duhur me të cilin