BREAKING NEWS

Meta i përgjigjet ultimatumit të Gramoz Ruçit/ Presidenti propozon emrin e radhës për kreun e KLSH, kush është pedagogu i njohur i Drejtësisë

Meta i përgjigjet ultimatumit të Gramoz Ruçit/ Presidenti
x

bota-lifestyle

Tulipani; Londra miraton qiellgërvishtësin e radhës

Tulipani; Londra miraton qiellgërvishtësin e radhës
Disa kompani emërton ndërtimet apo krijimet me emrin e tyre, ndërsa të tjera hapin anketime në publik.
 
Për qiellgërvishtësin e ri që do t’i shtohet vijës horizontale të Londrës emri erdhi nga natyra dhe forma e tij.
 
Tulipani do të ketë një ketë një pjesë të sipërme të fryrë duke u dukur si një lëpirëse e lartë. Ndërtesa e re rreth 350 metra do të jetë prej xhami e çeliku  dhe e dyta më e lartë pas Shard.
 
Ajo është dizenjuar si një atraksion kulturor dhe turistik, me pika panoramike, bare e restorante.
 
Do të ketë gjithashtu disa gondola të vogla që rrotullohen ngadalë rreth saj, paksa si petale të xhamta tulipani, nga ku vizitorët do të shijojnë pamje të Londrës.