Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zelanda e Re, notuesi me surf dërgohen në spital pas sulmit të peshkaqenit të bardhë

Zelanda e Re, notuesi me surf dërgohen në spital pas sulmit të peshkaqenit të bardhë

Postuar: 20/10/2018 - 17:50

Një surfues në Zelandën e Re i ka mbijetuar sot sulmit të një peshkaqeni të bardhë i cili e kafshoi në dorë dhe në bërryl.
 
Ai po lundronte në plazhin Baylys Beach, rreth 100 km në jug të Auckland kur u sulmua, dhe tha më pas se e kishte grushtuar peshkaqenin derisa i kishte lëshuar krahun.
 
Viktima e sulmit ishte në fund të të 20-ave dhe megjithëse në dhimbje, ishte në gjendje të fliste dhe të ecte pas ngjarjes.
Policia vendase tha se surfuesi kishte notuar deri në breg pas sulmit me platformën e tij të surfit, ku madje kishte mbetur një dhëmb i peshkaqenit.
 
Shumë njerëz i mbijetojnë sulmi të peshkaqenëve të bardhë pasi shpeshherë ata janë vetëm një kafshim dhe lëshim. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/01/2019 - 20:21

Modelja britanike DEMI ROSE shfaqi së fundmi format e saj sensacionale në një bikini me motive lëkurë leopardi gjatë një sesioni fotografik në Meksikë, para se të fluturonte shpejt e shpejt drejt Tailandës, siç treg

Postuar: 18/01/2019 - 19:43

Një tjetër përplasje e tensionuar ka ndodhur mes Greqisë dhe Turqisë, teksa Athina wshtw ankuar

Postuar: 18/01/2019 - 19:37

Disa studime kanë dëshmuar se fëmijët që flasim më shumë se një gjuhë janë më të aftë në kujtes

Postuar: 18/01/2019 - 19:24

Ajo hebrejtë quanin vepër arti, përfshinte kukullën e restoranteve McDonald të gozhduar në një

Postuar: 18/01/2019 - 19:13

Nëse preferoni panoramt piktoreske të Mesdheut, vreshtat me rrush dhe plazhet me diell, një nga

Postuar: 18/01/2019 - 18:41

Kolumbia ka fajësuar sot grupin e majtë Ushtria Kombëtare Çlirimtare (ELN) për makinën bombë që

Postuar: 18/01/2019 - 18:13

Plagë të rënda janë shkaktuar nga armët e policisë franceze të protestave që kanë sjellë thirje