Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dy adoleshentë mes 5 të vdekurve nga stuhitë në Poloni

Dy adoleshentë mes 5 të vdekurve nga stuhitë në Poloni

Postuar: 12/08/2017 - 16:28

Pesë njerëz kanë vdekur dje dhe sot në Poloni në aksidente makabre, teksa në mes të valës së të nxehtit vendi është goditur nga stuhi të dhunshme.

Dy vajza të vogla me moshë 13 e 14 vjeç u goditën nga pemët e rrëzuara teksa flinin në një tendë në kampin e fshatit verior Suszek, ku dhe rreth 20 fëmijë të terë u plagosën.

Një grua vdiq kur pema goditi shtëpinë e saj në zonën veriore të Konarzyny, ndërsa në një fshat të afërt u vra dhe një burrë i goditur nga pema e çrrënjosur prej stuhisë.

Në të njëjtin rajon autoritetet konfirmuan dhe vdekjen e një 48-vjeçari gjtihashtu të goditur nga pemët, dhe rreth 28 njerëz raportoheshin të plagosur. Ndërprerjet e energjisë elektrike kanë prekur miliona shtëpi dhe biznese në rajonet veriore dhe jugore.

Pas valës së pazakontë të të nxehtit temperaturat në Poloni në fundjavë pritet të jenë rreth 25 gradëve celsius.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 18

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/07/2018 - 21:08

Një nënë 30 vjeçare akuzohet për vrasjen e foshnjës së saj 11-javëshe, pasi ka përzier qumështin e gjirit me drogëra të ndryshme.

Postuar: 16/07/2018 - 20:31

Persona të huaj, të afërt me Rusinë, kanë paguar mijëra dollarë që të shkaktojnë dhunë, e cila do

Postuar: 16/07/2018 - 20:29

Të paktën 8 kafshë kanë ngordhur pasi një xhaguar u arratis nga kopshti zoologjik Audubon në New

Postuar: 16/07/2018 - 20:03

Një detaj që nuk i ka shpëtuar askujt nga konferenca e përbashkët e Presidentit të SHBA Donald Tr

Postuar: 16/07/2018 - 18:38

Momente tmerri kanë kaluar 189 pasagjerë të një avioni të kompanisë irlandeze “Ryanair&rdqu

Postuar: 16/07/2018 - 18:15

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump tha në deklaratën për shtyp të dy li

Postuar: 16/07/2018 - 17:40

Vladimir Putin ka qenë i pari që ka folur në konferencën për shtyp në lidhje me takimin që pati m