Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

I akuzuari për vrasjen e gazetares bullgare, pranon sulmin ndaj Viktoria Marinova

I akuzuari për vrasjen e gazetares bullgare, pranon sulmin ndaj Viktoria Marinova

Postuar: 12/10/2018 - 15:54

Gjykata në Gjermani ka njoftuar se bullgari i akuzuar për vrasjen e gazetares bullgare Viktoria Marinova, ka pranuar se ka sulmuar gazetaren dhe se mund të ekstradohet te autoritet bullgare.
 
“Së shpejti mund të pritet ekstradimi i të akuzuarit. I arrestuari ka pranuar në gjyq që më 6 tetor të vitit 2018 ka pasur një mosmarrëveshje verbale me viktimën.
 
Ai ishte nën ndikim të alkoolit dhe drogës dhe kështu goditi viktimën në fytyrë, me ç’rast ajo është rrëzuar në tokë të cilën më pas e ngritur nga toka dhe e ka hedhur në një vend tjetër, duke u largua nga vendi i ngjarjes”, thuhej në komunikatën e lëshuar autoritetet gjermane
 
Në komunikatë gjithashtu thuhet, se 21-vjeçari i akuzuar për vrasje që ishte kapur më 10 tetor sipas një fletarresti ndërkombëtar, ka deklaruar se gjatë marrjes në pyetje “se nuk ka dashur ta vrasë viktimën dhe kategorikisht ka mohuar akuzat për përdhunim”.
 
Në natën e 10 tetorit, 21-vjeçari me shtetësi bullgare, Severin Krasimirov është arrestuar në Gjermani nën dyshimin se kishte përdhunuar dhe vrarë 30-vjeçaren Viktoria Marinova, gazetaren e televizionit TVN.
Vrasje është kryer në pjesën veriore të qytetit bullgar Ruse gjatë 6 tetorit, kurse besohet se Krasimirov menjëherë kishte ikur në Gjermani ku jeton nëna e tij.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2018 - 21:05

Çifti David dhe Victoria Beckham kanë mbetur të tronditur pasi disa persona me maska janë futur në rezidencën e tyre Cotswolds.

Studimi: Ujërat e Marsit mund të mbështesin jetën

Postuar: 22/10/2018 - 19:50

Shkencëtarët njoftojnë së fundmi se në ujërat tokësore të planetit të kuq mund të ketë oksigjen
Rreth vicioz degradimi/ Skllavëria moderne dhe ndryshimet klimatike

Postuar: 22/10/2018 - 19:25

Një studim i ri thotë se marrëdhënia mes ndryshimeve klimatike, degradimit mjedisor dhe skllavë

Postuar: 22/10/2018 - 18:57

Deputetja në parlamentin gjerman duket se ka shkaktuar shumë polemika, pasi ekspozoi orën e saj r

SHBA kritikon shpjegimin saudit për vdekjen e Khashogit: I hedh benzinë zjarrit

Postuar: 22/10/2018 - 18:18

Në Shtetet e Bashkuara, ligjvënësit e të dy krahëve të politikës, vazhdojnë të dyshojnë tek shp
Viktoria, 500 rezidentë të ngjeshur në ishullin e peshkatarëve 50m të gjatë

Postuar: 22/10/2018 - 17:49

Ishulli Migingo ngrihet nga ujërat e liqenit Viktoria si kurrizi i një breshke të mbuluar barra
Putin aprovon ‘masa speciale ekonomike kundër Ukrainës

Postuar: 22/10/2018 - 17:22

Presidenti rus Vladimir Putin ka nënshkruar sot një urdhër për masa speciale ekonomike kundër U