Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Itali, policia nis arrestimet për të parandaluar vrasjet mafioze

Itali, policia nis arrestimet për të parandaluar vrasjet mafioze

Postuar: 12/08/2017 - 16:31

Policia në juglindje të Italisë ka arestuar sot katër të dyshuar dhe ka sekuestruar armë që do të përdoreshin në vrasje të stilit mafioz, në rajonin turistik të Puglias ku kanë ndodhur tashmë katër vrasje të tilla.
 
Kreu i karabinierëve Marco Aquilio tha se arrestimet ishin pjesë e fushatës qeveritare pas vrasjes së dy dëshmitarëve të pafajshëm dhe dy personave të tjerë në qytezën e Gargano, në fund të thembrës lindore të vendit.
 
Italia ka dërguar atje në zonë 200 efektivë të specializuar policie, ashtu si dhe në terrenet malore të Sardenjës e Kalabrisë.
Aquilio tha se të arrestuarit ishin në prag të kryerjes së ekzekutimeve për grupet rivale të gangsterëve. “Ishin të armatosur deri në dhëmbë”, tha ai. E përditshmja Corriere della Sera raportoi sot se pak pas vrasjeve të fundit, një turist francez kishte raportuar në polici se kishte parë katër njerëz me maska dhe armë automatike. Pjesa gadishullore e Gargano është një destinacion i njohur turistik me pamje panoramike dhe ujëra të kristaltë.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Brexit, Skocia e Uellsi kërkojnë të ndalojnë grabitjen pushteteve nga Britania

Postuar: 22/08/2017 - 16:36

Krerët e qeverive rajonale britanike të Skocisë e Uellsit u takuan sot për të caktuar strategjinë e përbashkët për të ndaluar atë që ata quajnë grabitjen e pushteteve më parë evropiane nga qeveria e Londrës, pas ndarjes së saj nga Bashkimi Evropian.
 
Gjenden disa trupa në luftanijen e përplasur të SHBA

Postuar: 22/08/2017 - 16:34

Trupi i një marinari dhe disa mbetje të tjera njerëzore u gjetën sot nga të humburit e përplasjes së luftanijes amerikane SS John Mçain, njoftonte flota e Paqësorit të SHBA.
Finlandë, adoleshenti maroken pranon dy vrasjet me thikë

Postuar: 22/08/2017 - 16:32

Refugjati maroken që vrau të martën dy finlandezë dhe plagosi tetë të tjerë në sulmin e palogjikshëm me thikë, pranoi sot krimin, tha avokati i tij pas semacës me dyer të mbyl
Perëndimi mbështet strategjinë e re të Trump për Afganistanin

Postuar: 22/08/2017 - 16:31

Politikanët perëndimorë reaguan dje me entuziazëm ndaj strategjisë së re të presidentit amerikan Donald Trump për luftën në Afganistan.
 
Sulmi në Barcelonë, anëtarët e celulës terroriste dalin në gjyq

Postuar: 22/08/2017 - 16:29

Katër njerëz të akuzuar si anëtarë të celulës terroriste që vrau këmbësorët në Barcelona dolën sot para gjykatës së Madridit. 
 
Tërmeti në Ischia, shpëtohet iu fundit nga tre vëllezërit nga rrënojat

Postuar: 22/08/2017 - 16:28

Grupet e shpëtimit çliruan sot edhe të fundit  nga tre vëllezërit e vegjël te bllokuar nën rinoja pas tërmetit vrasës së natës së shkuar në ishullin turistik Ischia përba

Postuar: 22/08/2017 - 10:05

Një 22-vjeçare, nënë e një fëmije është goditur egërsisht nga i dashuri i saj në Uells.