BREAKING NEWS

Meta i përgjigjet ultimatumit të Gramoz Ruçit/ Presidenti propozon emrin e radhës për kreun e KLSH, kush është pedagogu i njohur i Drejtësisë

Meta i përgjigjet ultimatumit të Gramoz Ruçit/ Presidenti
x

tech-shëndeti

Vuçiç thotë u ndje i fyer nga "trajtimi" që iu bë në Paris

Vuçiç thotë u ndje i fyer nga "trajtimi" që iu
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha sot se është fyer nga trajtimi që i është bërë gjatë ceremonive për 100-vjetorin e fundit të Luftës së Parë Botërore në Francë të dielën.
 
Ceremonitë përkujtimore mblodhën në fundjavë në Paris liderë nga vende të shumta, të prekura nga konflikti. 
 
Gazetat publikuan fotografi të liderëve duke shikuar ceremonitë, përfshirë Vuçiç dhe presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.
 
Thaçi ka qenë i ulur pas udhëheqësve të Francës, Gjermanisë, Rusisë dhe SHBA, ndërsa Vuçiç ka qenë i ulur në anën përballë.
 
"Mund të imagjinoni se si jam ndjerë", cituan mediat serbe Vuçiç.
 
"Nuk mund të besoja çfarë po shoh para meje, duke ditur sakrificën që populli serb ka bërë në Luftën e Parë Botërore", tha Vuçiç.

Më të lexuarat