Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Paris, policia gjen bizhuteritë e vjedhura në grabitjen spektakolare të Ritz

Paris, policia gjen bizhuteritë e vjedhura në grabitjen spektakolare të Rirz

Postuar: 12/01/2018 - 17:10

Policia franceze tha sot se ka gjetur bizhuteritë e grabitura gjatë mësymjes spektaklore të hotelit Ritz në kryeqytetin francez.
 
Nga sa shpjegojnë autoritetet, njërit prej personave të maskuar që mbollën panik në “Place Vendome”, i ka rënë çanta me gurët e çmuar pasi po largohej me motoçikletë nga vendngjarja, dhe rrugës u përplas padashur me një kalimtar.
 
Vlera e artikujve të çmuar të argjendarisë llogaritet në 4,5 milionë euro. Vjedhja spaktakolare, e denjë për një film aksioni, e vendosi hotelin luksoz në vëmendjen e mediave ndërkombëtare. Tre prej autorëve u prangosën shumë shpejt pas episodit, ndërsa dy të tjerë janë ende në kërkim nga forcat e rendit.
 
Një pjesë e personave të prekur nga ngjarja, në fakt, fillimisht menduan se mos bëhej fjalë për një sulm terrorist.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 16

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2018 - 13:48

Dy gra janë arrestuar pasi u kapën duke shitur ëmbëlsira që përmbanin marijuanë në një kishë.

Postuar: 19/09/2018 - 12:57

4 pacientë të cilët kishin marrë organe nga i njëjti donator janë diagnostikuar me kancer.

Postuar: 19/09/2018 - 12:32

Plotë 12 foshnja të vdekura, të fshehur në kuti kartoni, u zbuluan në një spital në Kenia, pas nj

Postuar: 19/09/2018 - 12:12

Ky incident ndodhi të martën, ndërsa zyrtarët e burgut kanë deklaruar se gjashtë të burgosur janë

Postuar: 19/09/2018 - 11:09

Shtetet e Bashkuara kanë tentuar të minimizojnë dëmin e rrëzimit të një aeroplani rus në bregun e

Postuar: 19/09/2018 - 09:11

Selaniku dhe zona e Pireut në Greqi u përfshinë nga protesta të dhunshme mbrëmjen e 18 shtatorit,