Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gjermani, arrestohet tifozi rus për sulm ndaj anglezëve në Euro 2016

Postuar: 22/02/2018 - 19:29

Një huligan futbolli rus është arrestuar sot në Gjermani pasi kërkohej për sulmin barbar ndaj një tifozi anglez gjatë kampionatit evropian të futbollit Euro 2016 në Francë.
 
Autoritetet franceze po kërkonin prej muajsh të dyshuarit bashkë me disa huliganë të tjerë për sulmin që la të paralizuar tifozin anglez Andrew Bache para një ndeshjeje në Marseille.
 
51 vjeçari nga Portsmouth ka mbetur i paralizuar në anën e majtë të trupit të tij pasi u godit me mjete të forta në kokë më 11 qershor 2016.
 
Policia gjermane tha se i dyshuari 31 vjeçar u ndaluar teksa udhëtonte me tifozët e klubit rus Spartak Mockva drejt Spanjës për një ndeshje të Europa League në Bilbao. Ai rrezikon dënim rreth 15 vjet burgim për lëndime të rënda trupore ose tentativë vrasjeje.
Dhuna mes tifozëve njollosi kampionatin evropian të 2016 deh ka ngritur shqetësime për sigurinë në botërorin e sivjetshëm në Rusi.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 18

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/03/2018 - 21:17

Presidentët e Serbisë dhe Kosovës do të takohen më 23 mars në Bruksel për të rifilluar dialogun dypalësh të ndërmjetësuar nga Bashkimi Europian.

Postuar: 18/03/2018 - 21:02

Një dimër i vonuar ka goditur Europën nga Polonia deri në Britaninë e Madhe, me pjesë të tjera të Europës Veriore që u prekën gjatë fundjavës.

Postuar: 18/03/2018 - 19:43

Qendrat e votimit janë mbyllur dhe exit poll-et e para ashtu siç edhe parashikohej i japin Vladimir Putin-it drejtimin e Rusisë edhe për gjashtë vite të tjera.

Postuar: 18/03/2018 - 18:01

Zyrtari kurdo-sirian Otman Sheik Isa tha se konflikti me Turqinë në enklavën siriane Afrin hyri në "fazë të re", përkatësisht do të kalojë në luftë guerile.

Postuar: 18/03/2018 - 17:13

Senatori republikan, Bob Corker, kryetar i Komitetit për Punë të Jashtme të Senatit amerikan, deklaroi se pret që presidenti Donald Trump të mërkurën të largojë SHBA nga një mar

Postuar: 18/03/2018 - 13:58

Mediat belge kanë ngritur alarmin e mishit të skaduar që u eksportua nga vendi i tyre drejt Kosovës dhe mbërriti deri në doganën shqiptare.

Postuar: 18/03/2018 - 12:04

Misteri i helmimit të Sergei Skripal dhe bijës së tij Yulia, u thellua mbrëmjen e të shtunës, pasi policia pranoi se nuk mund të gjente dot se ku kishin qenë për rreth 4 orë ish