Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dhjetra të arrestuar nga “mafia e futbollit” në Belgjikë e Serbi

Dhjetra të arrestuar nga “mafia e futbollit” në Belgjikë e Serbi

Postuar: 10/10/2018 - 17:30

Dhjetra qytetarë të Belgjikës e Serbisë janë arrestuar sot, duke përfshirë dhe trajnerin e skuadrës belge të futbollit Club Brugge. 
 
Mes të arrestuarve janë dy arbitra të futbollit belg, dhe disa menaxherë klubesh të cilët dyshohen për manipulime dhe pastrim parash në lidhje me transferuat e lojtarëve drejt klubeve belge Brugge, Anderlecht, Lokeren, Ghent, e të tjerë. 
 
 
Arrestimet erdhën pas një bashkëpunimi mes prokurorisë së Serbisë dhe autoriteteve gjyqësore në Belgjikë, Francë, Luksemburg, Qipro, Maqedoni e Mali i Zi.
 
Sipas prokurorisë serbe janë kontrolluar ambientet e dhjetë klubeve të futbollit në Belgjikë dhe dhjetra vendndodhje të tjera. Prej përfshirjes së qytetarëve serbë në skenë janë kontrolluar dhe gjashtë vendndodhje në Beograd, Nish, ku janë gjetur rreth 800,000 euro.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/02/2019 - 22:28

Dy astronautët ndërkombëtarë që i mbijetuan defektit ajror të raketës së tyre në tetor thanë sot se ndjeheshin të sigurtë pasi trajtimit që kishin marrë, pas thuajse takimit me vdekjen, dhe janë gati të nisën në flu

Postuar: 21/02/2019 - 22:11

Në një lojë propagande në internet mes Rusisë dhe SHBA, mjaft të suksesshme kanë rezultuar disa

Postuar: 21/02/2019 - 19:49

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha se SHBA nuk do të tërhiqet nga plani për të shpër

Postuar: 21/02/2019 - 19:26

Autoritetet islandeze njoftuan sot planet për të vrarë më shumë se 2,000 balena në një periudhë

Postuar: 21/02/2019 - 19:02

Shkencëtarët e NASA kanë rikrijuar me anë të nj simulimi, një procedurë kimike sipas të cilës e

Postuar: 21/02/2019 - 18:17

Trashëgimtarja e Karl Lagerfeld, themeluesit të Chanel, i bënte sot atij homazhet nga faqja zyr

Postuar: 21/02/2019 - 18:02

Presidenti amerikan Donald Trump tha sot se SHBA duhet të udhëheqë në telefoninë e ardhshme 5G