Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Fitorja e Majlinda Kelmendit, Vuçiç: Bravo, hallall i qoftë, i heq kapelen

Fitorja e Majlinda Kelmendit, Vuçiç: Bravo, hallall i qoftë, i heq kapelen

Postuar: 10/08/2016 - 15:33

Fitorja e Majlinda Kelmendit u përmend në parlamentin serb. 

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç e ka uruar në mënyrë korrekte olimpisten nga Kosova

Mbledhje maratonike mbi 15 orë në parlamentin e Serbisë me në krye të mandatuarin e ri Aleksandër Vuçiç, për të zgjedhur qeverinë e re, mbledhje që po vazhdon ende.

 “Sa i përket zonjës apo zonjushës Kelmendi, kjo grua e re nuk ka bërë asnjë të keqe. Bravo, hallall i qoftë për këtë sukses, për talentin, aftësinë, shpirtin… Ia heq kapelën. Por, Kosova është në Lojërat Olimpike përkundër faktit se anëtar mund të jetë vetëm shteti, i cili është pranuar nga Kombet e Bashkuara”, ka thënë Vuçiç ne kuvendin e Serbisë, transmeton agjencia e lajmeve “Presheva jonë”.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 22:18

Presidenti amerikan Donald Trump duket se po shfaq shqetësimin e tij lidhur me një rival të mundshëm që mund ta pengojë atë në rimarrjen e një mandati të dytë për Shtëpinë e Bardhë.

Postuar: 21/05/2019 - 18:06

Kryeministrja britanike, Theresa May ka folur sot për marrëveshjen e re të ‘Brexit’.

Postuar: 21/05/2019 - 16:54

Zv/Kryeministri i Italisë Matteo Salvini është kërcënuar me jetë.

Postuar: 21/05/2019 - 16:05

Një balenë 7-vjeçare u gjet e ngordhur në një plazh në Cefalu, Sicili dhe stomaku i saj ishte i m

Postuar: 21/05/2019 - 15:40

Gjatë mesditës së sotme është shënuar një incident i ngjashëm me protestat e zhvilluara në vendin

Postuar: 21/05/2019 - 15:28

Shirat e rënda në Gjermani kanë shkaktuar përmbytje të shumta, veçanërisht në jug të vendit, du

Postuar: 21/05/2019 - 10:28

Kryeministri ukrainas Volodimir Hroysman ka njoftuar vendimin e tij për të dhënë dorëheqjen.