Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Charlie Hebdo” i dedikon një karikaturë delegacionit klerik shqiptar me moton: “Miq të rinj”

“Charlie Hebdo” i dedikon një karikaturë delegacionit klerik shqiptar me moton: “Miq të rinj”

Postuar: 15/01/2015 - 14:42

Revista satirike franceze “Charlie Hebdo” ka publikuar numrin e saj të ri, në faqet e së cilës vihet re një karikaturë dedikuar klerikëve shqiptarë.
 
Kështu, në numrin e tyre të fundit ata kanë vendosur t’i dedikojnë një karikaturë delegacionit klerik fetar të vendit tonë, i cili mori pjesë në marshimin e Parisit, në nder të viktimave të sulmeve terroriste.
 
Gjatë këtij marshimi, klerikët shqiptarë janë pritur me duartrokitje e mirënjohje të thellë nga populli francezë.
 
Ndërsa tani revista “Charlie Hebdo” sjell një karikaturë, ku shfaqen klerikët me moton “Je suis Charlie” (Unë jam Charlie), ndërsa sipër saj ata kanë shkruar “Noveaux Amis”, që në gjuhën shqipe do të thotë “Miq të rinj”.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/08/2019 - 21:51

Një djalë 13-vjeç u gjet i varur në shtëpinë e tij në SHBA, pasi zbuloi se vajza që ai pëlqente kishte të dashur.

Postuar: 20/08/2019 - 20:49

Një burrë nga Karolina e Veriut akuzohet se ka mbajtur një grua 24-vjeçare dhe foshnjën e saj në

Postuar: 20/08/2019 - 19:17

Një baba ka tentuar të hedhë vajzën e tij 5 muajshe nga dritarja.

Postuar: 20/08/2019 - 18:48

Çdo ditë e më tepër mediat botërore po flasin për një dëshirë të papërmbajtshme të Donald Trump p

Postuar: 20/08/2019 - 18:07

Një ngjarje e rëndë ka tronditur pasditen e sotme Greqinë pasi mediat vendase raportojnë se një h

Postuar: 20/08/2019 - 17:50

Komisioni Europian shprehu sot keqardhje që kryeministri britanik, Boris Johnson nuk kishte propo

Postuar: 20/08/2019 - 17:03

Një ngjarja e rëndë ka ndodhur sot në ishullin e Braçit, në Kroaci, teksa ka humbur jetën ish-min