Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Charlie Hebdo”, Malka: Në numrin e ri do ketë sërish karikatura të profetit Muhamed

 “Charlie Hebdo”, Malka: Në numrin e ri do ketë sërish karikatura të profetit Muhamed

Postuar: 12/01/2015 - 15:25

Ashtu sikurse kishte paralajmëruar, “Charlie Hebdo” pritet të dalë me numrin e saj të ri në treg.  
 
Sipas mediave të huaja, këtë herë revista satirike do të rrisë tirazhin  duke e çuar në 1 milionë kopje, nga 60 mijë që e ka pasur.
 
Ndërkohë, përfaqësuese të saj bëjnë me dije se edhe këtë herë do të publikojë karikatura të profetit Muhamed. 
 
“Nuk do të heqim dorë nga fryma e blafsemisë”,kështu është shprehur Richard Malka, zyrtar i revistës. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/08/2019 - 21:51

Një djalë 13-vjeç u gjet i varur në shtëpinë e tij në SHBA, pasi zbuloi se vajza që ai pëlqente kishte të dashur.

Postuar: 20/08/2019 - 20:49

Një burrë nga Karolina e Veriut akuzohet se ka mbajtur një grua 24-vjeçare dhe foshnjën e saj në

Postuar: 20/08/2019 - 19:17

Një baba ka tentuar të hedhë vajzën e tij 5 muajshe nga dritarja.

Postuar: 20/08/2019 - 18:48

Çdo ditë e më tepër mediat botërore po flasin për një dëshirë të papërmbajtshme të Donald Trump p

Postuar: 20/08/2019 - 18:07

Një ngjarje e rëndë ka tronditur pasditen e sotme Greqinë pasi mediat vendase raportojnë se një h

Postuar: 20/08/2019 - 17:50

Komisioni Europian shprehu sot keqardhje që kryeministri britanik, Boris Johnson nuk kishte propo

Postuar: 20/08/2019 - 17:03

Një ngjarja e rëndë ka ndodhur sot në ishullin e Braçit, në Kroaci, teksa ka humbur jetën ish-min