Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Charlie Hebdo” nesër me karikaturën e Profetit Muhamed, Egjipti: Provokim ndaj 1.5 mld myslimanëve

“Charlie Hebdo” nesër me karikaturën e Profetit Muhamed, Egjipti: Provokim ndaj 1.5 mld myslimanëve

Postuar: 13/01/2015 - 15:01

Ashtu siç është bërë me dije nga mediat e huaja, revista satirike franceze “Charlie Hebdo” do të dalë nesër në treg me karikaturat e Profetit Muhamed.
 
Ndërkohë, ky lajm nuk është pritur mirë nga autoritetet egjiptiane, të çilët e kanë konsideruar veprimin e gazetës një provokim ndaj botës islame.
 
Për këtë arsye, Autoriteti Islamik Egjiptian ka reaguar, duke theksuar se gazeta satirike “Charlie Hebdo” po provokon besimtarët e fesë islame.
 
“Është një provokim ndaj 1.5 miliardë myslimanë”, ka deklaruar Autoriteti Islamik i Egjiptit.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/08/2019 - 21:51

Një djalë 13-vjeç u gjet i varur në shtëpinë e tij në SHBA, pasi zbuloi se vajza që ai pëlqente kishte të dashur.

Postuar: 20/08/2019 - 20:49

Një burrë nga Karolina e Veriut akuzohet se ka mbajtur një grua 24-vjeçare dhe foshnjën e saj në

Postuar: 20/08/2019 - 19:17

Një baba ka tentuar të hedhë vajzën e tij 5 muajshe nga dritarja.

Postuar: 20/08/2019 - 18:48

Çdo ditë e më tepër mediat botërore po flasin për një dëshirë të papërmbajtshme të Donald Trump p

Postuar: 20/08/2019 - 18:07

Një ngjarje e rëndë ka tronditur pasditen e sotme Greqinë pasi mediat vendase raportojnë se një h

Postuar: 20/08/2019 - 17:50

Komisioni Europian shprehu sot keqardhje që kryeministri britanik, Boris Johnson nuk kishte propo

Postuar: 20/08/2019 - 17:03

Një ngjarja e rëndë ka ndodhur sot në ishullin e Braçit, në Kroaci, teksa ka humbur jetën ish-min