BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x
BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x

Bota

10 njerëzit më të pasur në botë, biznesmeni i fuqishëm kryeson listën (Emri)

10 njerëzit më të pasur në botë, biznesmeni i

Në një renditje në listën botërore të njerëzve më të pasur, rankimi është kryesuar nga biznesmenët më të fuqishëm dhe më në zë.

Biznesmeni amerikan Elon Musk është ende njeriu më i pasur në botë dhe vlera e pasurisë së tij vlerësohet në 232 miliardë dollarë.

Sipas listës së sotme të miliarderëve të Bloomberg, pasuria e Musk u rrit me 95 miliardë dollarë brenda një viti.

Në vendin e dytë është CEO i LVMH, Bernard Arnault me ??një pasuri prej 167 miliardë dollarësh.

Shefi i Amazon, Jeff Bezos, është në vendin e tretë me 151 miliardë dollarë, i ndjekur nga themeluesi i Microsoft, Bill Gates me 124 miliardë dollarë dhe CEO i Oracle, Larry Ellison me 121 miliardë dollarë, sipas faqes së internetit të Bloomberg.

Në vendin e gjashtë është bashkëthemeluesi i Google, Larry Page me 118 miliardë dollarë dhe vetëm një hap pas tij është investitori Warren Buffett me një pasuri prej 117 miliardë dollarësh.

Bashkëthemeluesi tjetër i Google, Sergey Brin, është në vendin e tetë me 112 miliardë dollarë dhe ish-CEO i Microsoft, Steve Ballmer, është në vendin e nëntë me 110 miliardë dollarë.

Listën e 10 më të pasurve e mbyll pronari i kompanisë Meta Mark Zuckerberg me pasuri prej 109 miliardë dollarësh.

 

Më të lexuarat