Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

23 të vrarë dhe 45 të plagosur nga një shpërthim në Bagdad

Postuar: 20/03/2017 - 21:38

Policia irakiane dhe zyrtarët shëndetësorë thonë se nga shpërthimi i një makine bombë në Bagdad, janë vrarë të paktën 23 persona dhe plagosur 45 të tjerë.

Sulmi ka ndodhur në lagjen Amil, që gjendet në jugperëndim të kryeqytetit irakian.

Askush deri më tani nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin por grupi militant Shtetit Islamik, ka kryer sulme të ngjashme në të kaluarën në Bagdad.

Sulmi i sotëm vjen në kohën kur forcat irakiane janë duke zhvilluar luftime të ashpëra me militantët e Shtetit Islamik në qytetin e Mosulit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 28/03/2017 - 22:49

Një rast tronditës ku një fëmijë në Indi ka ardhë në jetë me një anomali, ku ndryshe nga të tjerët, ai kishte 3 këmbë.

Postuar: 28/03/2017 - 22:38

“Askush në Bashkimin Evropian nuk e pëlqen bojkotin”-thekson eurodeputeti sllovak, Eduard Kukan.

Postuar: 28/03/2017 - 22:38

Shpeshherë është shpejtësia ajo që të ha kokën duke shkaktuar aksidente vdekjeprurëse.

Por në ndonjë rast edhe të ecësh shumë ngadalë mund të kushtojë shumë.

Postuar: 28/03/2017 - 21:41

Një çift në Tennessee, SHBA është arrestuar pas përpjekjes për të shitur foshnjën e  tyre katër muajsh në Craigslist tek një oficer i infiltruar policie.

Postuar: 28/03/2017 - 20:46

Rikthehet frika e fruthit në Europë.

Postuar: 28/03/2017 - 20:08

Një pako e dyshimtë është gjetur afër Shtëpisë së Bardhë për të cilën Shërbimet Sekrete Amerikane kanë nisur një hetim ndaj saj.

Postuar: 28/03/2017 - 18:23

Një gjeneral rus kritikoi dje ashpër koalicionin e SHBA për goditjet ndaj infrastrukturës siriane gjatë luftës ndaj militantëve të ISIS, përfshi dhe një digë të rëndësishme ener