BREAKING NEWS

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë përballet policia kur shkon në Nikël: I gjen shtëpitë ‘xixë’…

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në Vlorë: Nipi vret xhaxhin, më pas edhe veten

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për kundërshtarët tanë. S’mund të kërkonim më shumë se kaq

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për
x
BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x

Bota

25-vjeçarja masakrohet nga bashkëshorti i saj për vdekje dhe më pas e hedh trupin e pajetë nga ballkoni

25-vjeçarja masakrohet nga bashkëshorti i saj për vdekje dhe

Nëna e dy fëmijëve Alexandra Mursalova disa ditë para vdekjes kishte postuar në rrjetet sociale se bashkëshorti Rustam Mursalov e kishte kërcënuar ta vriste me thikë, atë dhe dy fëmijët në Rusi.

Dhe rrjedhimisht psikologia dhe terapistja e njohur e marredhenieve, u vra me goditje të shumta thike nga bashkëshorti i saj xheloz, i cili më pas kishte hedhur trupin e saj nga të paktën 40 metra lartësi.

Vrasësi  24 vjeçar Rustam Mursalov, gjithashtu stërvitës personal, kishte qëlluan bashkëshorten e tij mes të tjerash në qafë e në kokë në qytetin veri perëndimor rus të Shën Petersburg.

Mursalov i cili ishte xheloz per fitimet e gruas se tij, kishte pranuar vrasjen e nënës së dy fëmijëve të tij për arsye “xhelozie”, sipas policisë vendase, shkruan britanikja Daily Star.

Alexandra punonte me klientë të pasur në Shën Petersburg dhe në faqen e saj të internetit shkruante se “i mësonte njerëzve të dashuronin – të zbulonin problemin brenda 15 minutave. Çdo gjë zgjidhet me katër sesione.”

Ndërsa në mediat sociale ajo i dokumentonte me sinqeritet mijëra ndjeke save për trazirat në martesën e saj, madje kishte postuar publikisht disa ditë para vdekjes sesi burri kishte kërcënuar ta vriste atë dhe fëmijët e tyre.

Më 15 shtator ajo shkruante publikisht: “Ai trokiti në derë, më tha se do të vrasë mua dhe dy fëmijët dhe më pas do të hidhet poshtë (nga lartësia)”.

“Mora fëmijët dhe ndryshova apartament, por ai vjen çdo natë, merr në cetofon, zgjon fëmijët dhe i tremb”.

Nuk ishte e qartë nëse gruaja fatkeqe kishte kontaktuar me policinë pas këtyre incidenteve.

Por prej kërcënimeve ajo kishte marrë dy vajzat për të jetuar larg bashkëshortit.

Ajo shkruante më tej: “Ju i mbani mend rregullat që ju kam thënë kur keni të bënë me një abuzues-manipulator;

“1. Caktoni kufij të qartë, mënyrën sesi mund ose nuk mund të të trajtojë.

“2. Kur nuk i respekton kushtet, largohuni ose injorohemi. Mos komunikoni me abuzuesin, ai e pëlqen shumë këtë. Ky është qëllimi i performancës së tij.”

Pas vdekjes së saj Mursalov ishte larguar por më vonë ishte dorëzuar te policia dhe kishte pranuar vrasjen, njoftonin rrjetet vendase.

“Ai kishte përgatitur një thikë për sulmin dhe kishte larguar fëmijët te të afërmit që të mos dëshmonin tmerrin. Mbrëmjen e 21 shtatorit ai priti bashkëshorten e cial erdhi e shoqëruar nga një burrë tjetër. në shkallët e apartamenteve kishte pasur përleshje me burrin tjetër. Por rrjedhimisht ai kishte mbetur vetëm me bashkëshorten kur e qëlloi të paktën dhjetë herë me thikë”, tha policia.

Trupi i gruas u gjet më vonë i hedhur nga ballkoni i katit të 13’të.

Në postimet e saj gruaja tregonte më herët sesi bashkëshorti ishte xheloz për fitimet e saj.

“Bashkëshorti me merr celularin që të mos punoj, që të mos fitoj më para,” shkruante vajza.

“Më pas ne shkuam për terapi familjare. Kjo e bëri gjithçka më të lehtë, mosmarrëveshjet sikur u sheshuan, ai pranoi se kishte gabuar”.

“Gjatë gjithë verës marrëdhënia jonë ishte shumë mirë. Periudha më e mirë bashkë”.

Por lidhja e tyre kishin ndryshuar në gusht, kur ajo tregonte se Mursalov ishte tërbuar përsëri.

“Paratë ishin një pengesë konstante në marrëdhënien tonë,” shkruante ajo në postime.

“Sot burri më tha se paratë prishin gjithçka dhe se një ditë do të duhet të zgjedh mes tij dhe parave”.

Ajo vijonte: “E dua burrin tim, por nuk gati të heq dorë nga dëshirat e mia”.

Mursalov është tashmë i arrestuar.

Më të lexuarat