BREAKING NEWS

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berishës pas akuzave të rënda që bëri nga Fieri: Kjo gjë nuk do të ndodhë kurrë!

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet
x
BREAKING NEWS

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat e rënda dhe plas paralajmërimin ‘bombë’ për politikanët shqiptarë: Janë kapur në krimin e...

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi
x
BREAKING NEWS

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet korruptive të Sali Berishës, zbardhen informacionet nga takimet

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe funksionarësh në nivele të larta, në listë edhe Berisha

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe
x

Bota

4 shokë vriten në mënyrë të mistershme, gjenden në një fushë misri

4 shokë vriten në mënyrë të mistershme, gjenden në

Katër miq u gjetën të vdekur në një fushë misri në Wisconsin të SHBA-së.

Ngjarja mori përmasa të mëdha pasi autoritetet në Dunn County, i gjetën katër viktimat e vrara nga një armë zjarri.

“Është shumë e pazakontë për këtë zonë. Natyrisht që ne kemi pasur vrasje në vitet e fundit, por diçka e kësaj madhësie. Unë po punoj në vitin e 33-të të punës për Dunn County, dhe kjo është e para herë”, tha Sherifi i Qarkut Dunn, Kevin Bygd, në një konferencë shtypi.

Ata besohet se janë vrarë më pak se 24 orë para se të gjendeshin nga një fushë misri në mëngjes.

Thuhet se grupi kishte qenë së bashku në një bar në St. Paul të shtunën në mbrëmje, i vendosur rreth 65 milje larg nga vendi ku do të gjendeshin ditën tjetër.

Ata u larguan me dikë vetëm disa orë para se të vdisnin, sipas babait të njërit prej viktimave.

Damone Presley Sr. tha për Twin Cities Pioneer Press se grupi ishte larguar nga lokali së bashku dhe kishin hipur në automjetin e dikujt tjetër.

 “Ky është misteri”, tha ai për gazetën. “Shpresojmë, përmes hetimit do të marrim përgjigjen.”

Policia ende nuk ka emëruar asnjë të dyshuar apo zbuluar detaje në lidhje me një motiv të mundshëm.

Sidoqoftë, autoritetet kanë thënë se nuk besojnë se vrasja e katërfishtë kishte ndonjë lidhje me aktivitetin e drogës ose krimin e organizuar.

Zyra e FBI-së në Minneapolis po ndihmon zyrën e sherifit të hetojë vrasjet e tmerrshme dhe mund të kthehet në një hetim të përbashkët nëse rezulton se vrasjet janë kryer në Minesota.