BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur kandidatët përfundimtarë, shtyhet me dy orë, zbardhet arsyeja

Zgjedhjet e 14 majit/ PS mbledh Kryesinë për të shpallur
x
BREAKING NEWS

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17 kandidatë në zgjedhje? Ja të gjithë EMRAT e bërë publikë deri më tani

Vazhdon ‘lufta’ brenda opozitës/ Alibeaj vetëm me 17
x
BREAKING NEWS

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e subjekteve zgjedhore

KQZ merr vendimin e fundit dhe hedh shortin për përcaktimin e
x
BREAKING NEWS

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më “gdhë” me 13 vite studime për shkollën e lartë, Ogerta Manastirliu dhe Ulsi Manja “magjistarë” të doktoraturave plagjiaturë, Lindita Nikolla mesatare mbi 5, Taulant Balla ka nisur gjimnazin 18 vjeç...

Arsimimi i qeverisjes Rama, Niko Peleshi ministri më
x
BREAKING NEWS

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush janë 3 kandidat e propozuar për kryetar në Bashkinë e Tiranës

PD e Lulzim Bashës vendos sot për zgjedhjet e 14 majit, ja kush
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës shqiptare: Duam kandidatë të pastër në zgjedhje, boll me shitblerje votash, të korruptuarit janë kërcënim për sigurinë e SHBA

Ambasadorja Yuri Kim mesazh të fortë Berishës dhe politikës
x
BREAKING NEWS

Eksodi me gomone drejt Anglisë, Çuçi shpërthen me deklaratën shokuese dhe iu ‘pret’ shpresat shqiptarëve ilegal: Ndalojini dhe kthejini pasi janë të zgjuar dhe e manipulojnë sistemin kudo

Eksodi me gomone drejt Anglisë, Çuçi shpërthen me
x
BREAKING NEWS

SPAK trondit Arben Ahmetajn, sekuestron vilat e bashkëjetueses dhe ish-gruas së tij në Hamallaj e Palasë, bllokohen fatura dhe sende personale, ish-ministri socialist në ankth

SPAK trondit Arben Ahmetajn, sekuestron vilat e bashkëjetueses dhe
x

Bota

“500 mijë ushtarë të vdekur e pranueshme”, zbulohet plani rezervë i Putinit për luftën në Ukrainë

“500 mijë ushtarë të vdekur e pranueshme”, zbulohet

Vladimir Putin mësohet t’i ketë thënë ndihmësve të tij se një gjysmë milioni humbje nga ushtria e tij do të ishin “të pranueshme” nëse i mundëson atij të copëtojë Ukrainën.

I njëjti burim sugjeron se ai është gati të mobilizojë dy milionë ose më shumë rezervistë nga një grup i mundshëm prej 25 milionësh, shumë herë më i madh se 300,000 fillestarët e sugjeruar.

“Numri i kufomave të ushtarëve rusë, në këto plane të Putinit, nuk luan ndonjë rol”, tha kanali Telegram General SVR, i cili thotë se ka njohuri brenda Kremlinit.

Presidenti rus Putin beson se ai ka një rezervë të fuqisë punëtore mobilizuese prej 25 milionë njerëzish, kështu që “aitij nuk i intereson nëse ka 500,000 kufoma. Për të kjo është vetëm 2% e rezervës”.

Postimi shqetësues i kanalit thotë: Putini dhe udhëheqja e bllokut ushtarak e dinë mirë se duke transferuar në front njerëz të patrajnuar dhe të papërgatitur dhe në shumë raste të pajisur keq, ata i dënojnë me vdekje.

Kanali pretendon se mobilizimi “po vazhdon me sukses”, pavarësisht protestave të përhapura në të gjithë Rusinë kundër rendit dhe një eksodi masiv në vendet fqinje.