BREAKING NEWS

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej nga pika kufitare e Morinës

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej
x
BREAKING NEWS

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të zgjasë

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të
x
BREAKING NEWS

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në Fushë-Krujë, zbardhen detaje të reja, ja makina e përdorur nga autorët

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në
x
BREAKING NEWS

Stoltenberg takon Vuçiçin dhe e paralajmëron: Kemi rritur praninë ushtarake në veri të Kosovës, do veprojmë nëse...

Stoltenberg takon Vuçiçin dhe e paralajmëron: Kemi rritur
x
BREAKING NEWS

Çmimet e larta/ Ish-presidenti Meta i bën thirrjen e fortë qeverisë: Ulni çmimin e karburanteve, jepini fund rrjepjes

Çmimet e larta/ Ish-presidenti Meta i bën thirrjen e fortë
x
BREAKING NEWS

10 ditë i ‘zhdukur’ më i kërkuari i botës së krimit, edhe SHISH ngrihet në këmbë në kërkim të Ervis Martinajt! Kontrollohen bazat në 5 qytete, ja çfarë po tentohet përmes qelizave telefonike

10 ditë i ‘zhdukur’ më i kërkuari i botës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet? Prokurori i SPAK dhe hetuesit e BKH zbarkojnë në Uashington, ambasada amerikane del me njoftimin urgjent: Ka udhëhequr hetimet dhe ndjekjet penale të nivelit të lartë për korrupsionin publik

Çfarë pritet? Prokurori i SPAK dhe hetuesit e BKH zbarkojnë
x
BREAKING NEWS

Dëshmitare kyçe e tmerreve dhe dramave në Siri/ “Zbërthehet” Floresha Rasha dhe flet me emra konkret, tregon se si rekrutohen shqiptarët dhe kush është i përfshirë: Na jepnin ...

Dëshmitare kyçe e tmerreve dhe dramave në Siri/
x

Bota

65-vjeçari grabit bankën, habit me veprimin e tij pak minuta pas ngjarjes, merr një taksi dhe...

65-vjeçari grabit bankën, habit me veprimin e tij pak minuta pas

Një 65-vjeçar në Itali ka regjistruar një grabitje të paprecedentë. Ai u fut në një bankë dhe e grabiti duke kërcënuar punonjësit, por pas 25 minutash është ndjerë në faj dhe ka marrë një taksi për të shkuar te karabinierët për t’u dorëzuar.

Ngjarja ka ndodhur në Milano, ku 65-vjeçari i papunë hyri në degën e “Banca Popolare di Sondrio” në rrugën Francesco Sforza duke kërcënuar punonjësit, teksa thoshte: “Kam një bombë!”.

Pak pas orës 11 të mëngjesit të së mërkurës së kaluar, burri i mori arkëtarit 500 euro dhe u arratis me një taksi.

Ndërkohë në filial mbërritën agjentë të alarmuar nga punonjësit dhe morën përshkrimin e hajdutit. Por ai, me siguri i penduar, i kërkoi taksistit që të shoqërohej në komisariatin e Vigentino-s.

“Bëra një budallallëk”, është shprehur ai përpara hetuesve, teksa ata kanë parë së bashku pamjet nga kamerat e sigurisë dhe verifikuan historinë.

Burri ka shpjeguar se grabitjen e kishte kryer për shkak të vështirësive ekonomike, ndërsa ka dorëzuar edhe paratë e marr nga arka. Sipas raportimeve ai është lënë i lirë nga policia.

 

Më të lexuarat