BREAKING NEWS

03 Qershor 2023

03 Qershor 2023
x
BREAKING NEWS

"Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka asistuar çdo seancë gjyqësore", Kreshnik Spahiu zbulon rolin e SHBA në çështjen e Saimir Tahirit

"Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka asistuar çdo seancë
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri të Kosovës, vjen reagimi i minutës së fundit nga Vuçiç

Tensionet në veri të Kosovës, vjen reagimi i minutës së
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i sekretares së MSH, reagon politikani i njohur: SPAK prapë me sardele në vend të krokodilëve si Rama

Arrestimi i sekretares së MSH, reagon politikani i njohur: SPAK prapë
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtaret e MSH në pranga për korrupsion, zbadhen detaje nga dosja e SPAK

Dy zyrtaret e MSH në pranga për korrupsion, zbadhen detaje nga dosja e
x
BREAKING NEWS

Anila Hoxha del me detaje të reja, ja lëvizja e fundit që do të bëjë prokurori për çështjen e Saimir Tahirit

Anila Hoxha del me detaje të reja, ja lëvizja e fundit që do
x
BREAKING NEWS

Arrestohet zyrtarja e lartë në MSH, vjen menjëherë reagimi i Ramës

Arrestohet zyrtarja e lartë në MSH, vjen menjëherë reagimi i
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhrin, arrestohet një tjetër zyrtare e qeverisë (Emri)

SPAK lëshon urdhrin, arrestohet një tjetër zyrtare e
x

Bota

6.6 ballë, tërmeti i fortë shkund këtë shtet, raportohen informacionet e para

6.6 ballë, tërmeti i fortë shkund këtë shtet,

Një tërmet i fortë me magnitudë paraprake prej 6.6 ballë ka goditur mbrëmjen e të mërkurës në Detin Karaibe pranë kufirit Panama-Kolumbi. Lajmi është bërë i ditur nga Shërbimi Gjeologjik i SHBA. Nuk ka të dhënat paraprake raportohet se nuk ka pasur të lënduar apo dëme në zonat e afërta, shkruajnë mediat e huaja. 

USGS tha se tërmeti ishte me qendër rreth 41 kilometra (25 milje) në verilindje të Puerto Obaldia, Panama. Epiqendra ishte në një thellësi prej 10 kilometrash (6 milje). Një pasgoditje me magnitudë 4.9 pasoi rreth 10 minuta pas tërmetit fillestar.

Agjencia e Mbrojtjes Civile e Panamasë njoftoi se tërmeti u ndje në provincat Darien, Panama, Guna Yala dhe Panama Perëndimore. Qendra Kombëtare e Operacioneve Emergjente të Panamasë përjashtoi edhe mundësine e një cunami. Banorët në qytetet kolumbiane të Medellin dhe Cali gjithashtu ndjenë dridhje.