BREAKING NEWS

‘Pa shiko sa të thella qenkan punët!’, përgjimet e antimafias italiane, paralajmëron Artan Hoxha dhe zbulon emrin kush është ‘peshku i madh’

‘Pa shiko sa të thella qenkan punët!’, përgjimet e
x

Bota

A do të jetë e detyrueshme vaksina anti-Covid në SHBA? Joe Biden u jep përgjigjen e prerë gazetarëve

A do të jetë e detyrueshme vaksina anti-Covid në SHBA? Joe Biden

Presidenti  i zgjedhur i SHBA, Joe Biden tha se amerikanët nuk do të detyrohen të marrin vaksinën anti-Covid kur të jetë e disponueshme.
Biden është shprehur se është i gatshëm të vaksinohet publikisht që amerikanët të jenë të qetë për efikasitetin dhe sigurinë e saj.

“Unë nuk mendoj se vaksina duhet të jetë e detyrueshme. Unë nuk do të kërkoj që vaksina të jetë e detyrueshme,” tha Biden para gazetarëve.

Kjo fjalë e Biden vjen në një kohë kur Qendrat për Kontrollin e Sëmundjeve (CDC) propozoi mbajtjen e maskeve në çdo ambient, duke përjashtuar kur ata janë në shtëpi.

CDC ditën e djeshme tha se SHBA ka hyrë në fazën e përahpjes së lartë të virusit.