BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e lëvizjeve të fundit të Dakos: Takoi bashkëpunëtorët me të cilët...

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj subjekteve bregdetare

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj
x
BREAKING NEWS

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me motorin, ka të plagosur

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me
x
BREAKING NEWS

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën 55-vjeçari (emri)

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën
x
BREAKING NEWS

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar
x
BREAKING NEWS

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim urgjent dhe zbardh detajet e rënda

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim
x
BREAKING NEWS

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala plas 'minën me sahat': Kur u arrestua peshku i madh, SPAK do godasë të tjerë politikanë

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala
x
BREAKING NEWS

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para
x

Bota

A do të marrë pjesë Putin në samitin e Afrikës së Jugut? Reago Kremlini dhe zbulon si qëndron e vërteta

A do të marrë pjesë Putin në samitin e Afrikës së

Asnjë vendim nuk është marrë ende nëse presidenti rus Vladimir Putin do të marrë pjesë në samitin e BRICS në Afrikën e Jugut në gusht, tha të premten zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov.

“Asnjë vendim nuk është marrë ende për këtë”, u shpreh Peskov për CNN.

Brazili, Rusia, India, Kina dhe Afrika e Jugut njihen si ekonomitë e BRICS me rritje të shpejtë.

Në fillim të këtij muaji, Gjykata Penale Ndërkombëtare lëshoi ??një urdhër arresti për Putinin me akuza për krime lufte. Urdhri lidhet me një skemë të supozuar për të dëbuar fëmijët ukrainas në Rusi.

Afrika e Jugut është një palë e konventës që kërkon arrestimin e kujtdo për të cilin është lëshuar një urdhër nga gjykata.