BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Bota

A do të preket Shqipëria? Meteorologu del me parashikimin e frikshëm: Italia në një zonë të rrezikshme konvergjence

A do  të preket Shqipëria? Meteorologu del me parashikimin e

Italia do të përballet me një tjetër zemërim të fortë të motit. Faqja e parashikimit “ilmeteo.it” thekson se në fundjavë do të ketë stuhi dhe reshje të forta.

“Nga e shtuna e 10 qershorit vendi do të gjendet në këtë “zonë konvergjence” në të cilën ndërveprojnë rryma të ndryshme ajrore.

Për shkak të sasisë së madhe të energjisë së përfshirë (lagështia dhe nxehtësia në shtresat e poshtme të atmosferës) do të krijohen kushtet ideale për zhvillimin e stuhisë së afta për të lëshuar në nivel lokal erë të fortë dhe stuhi breshëri” shkruan faqja “ilmeteo.it”.

“Pas një muaji maji të freskët dhe me shi” shpjegon më tej, Lorenzo Tedici, meteorolog i ilmeteo.it – ??Qershori gjithashtu filloi me stuhi dhe temperatura nën mesataren e asaj periudhe. Presioni i lartë mungon totalisht, siç nuk ka ndodhur prej vitesh këtë sezon”.

“Anticikloni i Azores”, shpjegon Tedici, “është i vendosur prej ditësh në Ishujt Britanikë dhe do të qëndrojë atje për një kohë më të gjatë” tha ai.