BREAKING NEWS

"U la në burg një 74-vjeçar dhe u lirua Tahiri", Klodiana Lala denoncon standarin e dyfishtë të gjykatave, avokati i ish-ministrit e 'kërcënon' hapur: Të isha në studio do flisnim ndryshe

"U la në burg një 74-vjeçar dhe u lirua Tahiri",
x
BREAKING NEWS

Avokati i njohur 'nxjerr zbuluar' drejtësinë me vendimin ndaj Tahirit: Lirimet para kohe me kusht ndodhin rrallë, nuk do përbënte lajm nëse...

Avokati i njohur 'nxjerr zbuluar' drejtësinë me vendimin
x
BREAKING NEWS

"Ç’do të ndodhë me deputetët e përjashtuar nga Basha dhe Alibeaj"? Bardhi flet për 'fatin' e tyre dhe habit me deklaratën: Nuk janë problem i përçarjes

"Ç’do të ndodhë me deputetët e përjashtuar
x
BREAKING NEWS

Lirimi i Tahirit, ish-prokurori ‘bën për ujë të ftohtë’ qeverinë: Vendim luksi, thjesht kërkoni një ministër në burg si rezultat të drejtësisë

Lirimi i Tahirit, ish-prokurori ‘bën për ujë të
x
BREAKING NEWS

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del me deklaratën 'bombë': Ju tregoj provën e fortë që mund të rikthejë në qeli Tahirin

“Nëse nëna e fëmijëve...”, avokati i njohur del
x
BREAKING NEWS

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat e bujshme nga arrestimi i zyrtares së lartë të Shëndetësisë

“Në zarf mendova se ishte çokollatë”, gazetarja
x
BREAKING NEWS

Zarfi i "ëmbël” fundos zyrtaren e lartë, zbardhet dëshmia e Sekretares së Përgjithshme e Shëndetësisë

Zarfi i "ëmbël” fundos zyrtaren e lartë, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, gazeta gjermane trondit me artikullin: Politikat e Kurtit, në përputhje me planet serbe për destabilizimin e rajonit

Tensionet në veri, gazeta gjermane trondit me artikullin: Politikat e
x

Bota

A e dinit? Ja arsyet përse Mbretëresha Elisabeth kishte lëkurë të bukur deri në moshën 96-vjeçare

A e dinit? Ja arsyet përse Mbretëresha Elisabeth kishte

Mbretëresha Elisabeth edhe në moshën 96-vjeçare kur u nda nga jeta kishte arritur të mbante një lëkurë prej porcelani dhe rrezatuese. Lëkura e bukur e Mbretëreshës e bënte atë të dukej shumë më ere dhe duket se ajo kishte sekretet e saj për të mbajtur një lëkurë gjithmonë të freskët.

Ajri i pastër në Balmoral i dha asaj një shkëlqim natyral.

Sigurisht, kur kalojmë shumicën e ditëve të mbyllur në një zyrë, ku nuk ka oksigjen të freskët dhe lëkura jonë është e ekspozuar ndaj ajrit të kondicionuar, është shumë e arsyeshme që lëkura jonë të jetë e zbehtë. Përkundrazi, do ta keni vënë re se sa e shëndetshme dhe rrezatuese duket lëkura jonë kur shkojmë me pushime ose jemi në fshat edhe për një fundjavë, ku ajri është më i pastër. Në njëfarë mënyre, atëherë, ndërsa Mbretëresha Elisabeth kishte kaluar ditë të panumërta në pronat e saj të vendit, kjo ishte diçka që i kishte përfituar pa masë lëkurës së saj gjatë viteve.
Mbrojti lëkurën nga dielli

Lëkura prej porcelani e Mbretëreshës Elisabeth ishte një shenjë e qartë se ajo ishte shumë e kujdesshme ndaj ekspozimit në diell. E mbuluar gjithmonë me kapele dhe çadra për t’u mbrojtur nga rrezet e dëmshme UV, mungesa e ekspozimit ndaj diellit të dëmshëm ishte arsyeja kryesore pse lëkura e saj kishte kaq pak rrudha dhe asnjë njollë.