BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Andi Bushati, sulmon ashpër Ramën: Albin Kurti po merr thika pas shpine nga Tirana

Nuk përmbahet Andi Bushati, sulmon ashpër Ramën: Albin Kurti po
x
BREAKING NEWS

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije peshkimi, por edhe me avionë civilë

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije
x
BREAKING NEWS

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së opozitës, nuk i kursehet ish-kryeministrit dhe Alibeajt

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së
x
BREAKING NEWS

Pse zbarkoi DEA në Shqipëri? Eksperti Karamuço zbardh prapaskenat dhe i del kundër ministrit: Ja sa agjentë kanë ardhur

Pse zbarkoi DEA në Shqipëri? Eksperti Karamuço zbardh
x
BREAKING NEWS

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda plas deklaratën ‘bombë’: Ja kush është qyteti që konsumon më shumë kokainë në Shqipëri

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

"Luizi ka marrë një të dytën e shikimeve të Joe Biden"/ Rakipi pyet Fevziun për spektaklin që ka “mbërthyer” shqiptarët: Po largohen masivisht, kush ka mbetur është zhytur në kotësinë e Big Brother

"Luizi ka marrë një të dytën e shikimeve të Joe
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Ish-presidenti i Dhomës amerikane plas deklaratën: Ka informacione që nuk janë publikuar dhe…

Çështja “McGonigal”/ Ish-presidenti i Dhomës
x
BREAKING NEWS

“Ti i di më mirë këto, por nuk do të flasësh!”/ Plas debati në studio, Rakipi kapet me Fevziun për naftën kontrabandë dhe oligarkët

“Ti i di më mirë këto, por nuk do të
x

Bota

A është kërcënuar Gjermania? Kancelari Scholz zbardh bisedat telefonike me Putin

A është kërcënuar Gjermania? Kancelari Scholz zbardh bisedat

“Presidenti rus Vladimir Putin nuk më ka kërcënuar as mua, as Gjermaninë gjatë bisedimeve telefonike”, është shprehur kancelari gjerman Olaf Scholz në një intervistë për gazetën Bild.

Megjithatë kancelari gjerman u shpreh se gjatë bisedave me kreun e Kremlinit mund të vihen në dukje pikëpamjet absolutisht të ndryshme të të dy liderëve.

“Gjermania do të ruajë gjkaftohtësinë dhe do të vazhdojë të mendojë për të gjitha vendimet në të ardhmen,” vuri në dukje Scholz, duke iu referuar çështjes së furnizimeve me tanke në Kiev.

“Të gjitha veprimet në kundërshtim me këtë do të ishin të pakujdesshme dhe jashtëzakonisht të rrezikshme,” tha ai.