BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x
BREAKING NEWS

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si qëndron e vërteta

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si
x
BREAKING NEWS

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më e fundit e prokurorisë për “Kobrën” dhe pesë të tjerë

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më
x
BREAKING NEWS

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën
x
BREAKING NEWS

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me makinë pa dokumente, makina monitoruese zbret në terren (Detaje)

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me
x
BREAKING NEWS

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga atentati në Fushë- Krujë: E njëjta skuadër i bëri atentatin edhe...

Kush e vrau Brilant Martinajn? Artan Hoxha zbardh detaje tronditëse nga
x

Bota

‘A nuk jemi edhe ne njerëz?’/ Zbardhet telefonata tronditëse e ushtarit rus me të dashurën, përshkruan brutalitetin në vijën e parë të luftës

‘A nuk jemi edhe ne njerëz?’/ Zbardhet telefonata

CNN ka siguruar dëshminë e të ushtarëve rusë të cilët kanë përshkruar brutalitetin në vijën e parë të luftës në Ukrainë.

“Komandanti u zhvendos prapa por po ne? Edhe ne jemi njerëz”- kështu u regjistrua ushtari rus duke folur në telefon me të dashurën e tij teksa i ka treguar për ushtrinë dhe për dy muajt që ai kishte kaluar në luftë.

“Ne nuk e dimë se çfarë të presim këtu, ndonjëherë është qetësi, ndonjëherë përhapet zjarr.”- dëgjohet duket thënë ai.

Zyrtarët ukrainas kanë reaguar pas një video të publikuar nga CNN ku disa ushtarë rusë janë dorëzuar në jug të Ukrainës.

Rusia pushtoi Ukrainën që prej 24 shkurtit të vitit 2022 ku për pasojë kanë humbur jetën qindra persona ndërkohë mijëra janë larguar nga vendi.