BREAKING NEWS

Artan Hoxha: Laert Haxhiu u kap pak ditë pasi hyri në Greqi nga Shqipëria, ishte pajisur me dokumente greke

Artan Hoxha: Laert Haxhiu u kap pak ditë pasi hyri në Greqi nga
x
BREAKING NEWS

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me bandat"/ Artan Hoxha zbardh prapaskenat e atentatit të bujshëm

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me
x
BREAKING NEWS

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i gazetares

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja gabimi foshnjërak për situatën e tensionuar në Veri

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja
x
BREAKING NEWS

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision, Bushati ‘përplaset’ me politikanin e njohur kosovar

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision,
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe paralajmëron palët: Kemi 3 kërkesa të qarta! Dështimi do sjellë pasoja të rënda

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe
x
BREAKING NEWS

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut habit me përgjigjen

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut
x
BREAKING NEWS

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja çfarë do të ndodhë me kandidatët e bashkive që janë shpallur fitues nga votat e burgut

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja
x

Bota

A po përdor Putin një “klon”? Eksperti i marrëdhënieve ndërkombëtare zbulon si qëndron e vërteta

A po përdor Putin një “klon”? Eksperti i

Një video po bëhet virale në mediat sociale ruse ku pretendohet se Vladimir Putin po përdor një person shumë të ngjashëm me të, për udhëtime që ai nuk dëshiron të bëjë.

Sipas Daily Mail, ai shfrytëzon spekulimet se i vetmi udhëtim i presidentit të Kremlinit deri më tani në territorin e pushtuar rishtazi në Mariupol është kryer nga një “i ngjashmi” i tij.

Dallimet vihen re në formën e veshit, por edhe mungesa e herë pas hershme e një nishani të vogël në fytyrën e tij. Ndërkohë që po ashtu besohet gjerësisht se Putini ka bërë një operacion plastik.

Dritan Hoti, pedagog i Marrëdhënieve Ndërkombëtare tha në një intervistë për Euronews Albania se nisur nga karriera e mëparshëm e Putin si oficer i KGB dhe paranoja për shkak të luftës, kjo mund të jetë e mundshme.

Por deri tani është e paprovuar si për Putin ashtu edhe për personalitete të tjera të rëndësishme për të cilat është përfolur se kanë përdorur sozi.

“Një aludim të tillë ka pasur edhe për Zelenskin që flitet se përdor një sozi, ka pasur interpretime nga një gazetë indiane edhe për Melanie Trump. Nuk janë provuar kurrë. Si ish-oficer i KGB ai i druhet kurtheve, një njëri i tillë mund të përdorë një sozi në udhëtime që mund të bartin rrezik ndaj tij. Nuk përjashtohet mundësia, paranojat parapërgatitëse përballë një kurthi, Putin i ka të zhvilluara”, tha eksperti.