BREAKING NEWS

Detaje të reja nga ngjarja në Përmet/ Pushimet kthehen në tragjedi, 24-vjeçari vrau nënën 4 ditë pasi u rikthyen në Shqipëri

Detaje të reja nga ngjarja në Përmet/ Pushimet kthehen në
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes
x
BREAKING NEWS

Shtëpia e Bardhë përshëndet Albin Kurtin për zgjidhjen e konfliktit dhe i kërkojnë Vuçiçit të ulë tensionet

Shtëpia e Bardhë përshëndet Albin Kurtin për zgjidhjen
x
BREAKING NEWS

Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë, çfarë misteri fsheh vizita e tij?

Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë,
x
BREAKING NEWS

Tronditëse në Përmet, 24-vjeçari vret nënën e tij

Tronditëse në Përmet, 24-vjeçari vret nënën e
x
BREAKING NEWS

Shmanget konflikti i shekullit, tension në ngushticën e Tajvanit, kinezët provokojnë amerikanët

Shmanget konflikti i shekullit, tension në ngushticën e Tajvanit,
x
BREAKING NEWS

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar
x

Bota

A po shkon bota drejt shuarjes? Tmerrohet SHBA-ja, merr goditjen më të fuqishme nga ky fenomen natyror që vrau me dhjetëra banorë dhe...

A po shkon bota drejt shuarjes? Tmerrohet SHBA-ja, merr goditjen më të

SHBA mbahet vendi i parë në botë për numrin me të lartë të tornadove, të cilat çdo vit godasin fuqishëm Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Mbrëmjen e kaluar Mississippi mori goditjen e fuqishme si pasojë e një tornadoje ku ka të vdekur 23 persona, e ndërsa me qindra të tjerë të bllokuar nën rrënojat e banesave të shkatërruara.

Breshër në madhësinë e topave të golfit dhe reshje të dendura shiu janë raportuar në disa zona të shtetit.

Ndërkohë që mijëra shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike, ndërsa dëmet ne banesa llogariten  të mëdha.