BREAKING NEWS

Publikohen emrat, ja kush janë ish-zyrtarët e Bashkisë Durrës të arrestuar nga SPAK

Publikohen emrat, ja kush janë ish-zyrtarët e Bashkisë
x
BREAKING NEWS

Operacioni i SPAK në Durrës, ja ku gjendej Vangjush Dako kur u lëshua urdhër-arresti

Operacioni i SPAK në Durrës, ja ku gjendej Vangjush Dako kur u
x
BREAKING NEWS

Pas arrestimit të Vangjush Dakos, reagon për herë të parë kryeministri Rama

Pas arrestimit të Vangjush Dakos, reagon për herë të
x
BREAKING NEWS

Urdhër arresti nga SPAK për ish kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako vetëdorëzohet në Drejtorinë e Policisë së Tiranës

Urdhër arresti nga SPAK për ish kryebashkiakun e Durrësit,
x
BREAKING NEWS

Urdhër-arresti nga SPAK për Vangjush Dakon, gazetarja zbulon si paraqitet situata pranë banesës së tij

Urdhër-arresti nga SPAK për Vangjush Dakon, gazetarja zbulon si
x
BREAKING NEWS

Pas rinumërimit të votave në Belsh, KAS del me njoftimin e fundit

Pas rinumërimit të votave në Belsh, KAS del me njoftimin e fundit
x
BREAKING NEWS

SPAK urdhëroi arrestimin e Vangjush Dakos, gazetarja Klodiana Lala zbardh detaje të reja: Gjithçka nisi nga një pallat i dëmtuar nga tërmeti, hetimi përfshiu edhe...

SPAK urdhëroi arrestimin e Vangjush Dakos, gazetarja Klodiana Lala zbardh
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e Kryesisë së PD, vjen menjëherë reagimi i Roland Bejkos

Mbledhja e Kryesisë së PD, vjen menjëherë reagimi i Roland
x

Bota

A pretendon Prigozhin të zëvendësojë Putinin? Analistët zbardhin planin sekret të shefit të Wagner: Ja çfarë tregojnë lëvizjen e tij të fundit

A pretendon Prigozhin të zëvendësojë Putinin? Analistët

Shefi i Grupit Wagner duket se po pretendon për të sfiduar presidenti rus, Vladimir Putin për zgjedhjet presidenciale që do të mbahen në vitin 2024.

Në një intervistë të fundit për mediat ruse, analistët besojnë se Prigozhin ka lënë të kuptohet për ambiciet për të sfiduar Putinin për zgjedhjet e ardhshme.

Sipas Institutit për studimin e Luftës ‘ intervista ishte e rëndësishme për formatin e saj unik’ dhe se ‘Prigozhin dukej se imitonte mënyrën se si Vladimir Putin filmon takimet e tij publike, ose për të tallur Putinin në heshtje ose për të sugjeruar në mënyrë delikate se Prigozhin mund të bëhej president si Putin”.

“Koreografia dhe vënia në skenë e intervistës së Prigozhin e vendos atë përballë audiencës së tij në të njëjtën mënyrë siç bëjnë zakonisht takimet e filmuara dhe fotot e Putinit. Ky stil filmimi është i pazakontë për Prigozhin, pasi deklaratat publike të videove të tij zakonisht nuk përdorin një format tjetër. Shefi i Wagner Group “mund të kërkojë të parodizojë stilin kinematografik të Putinit si pjesë e një fushate më të madhe trolling për të sulmuar Kremlinin ose për të tërhequr paralele të heshtura midis Prigozhin dhe zyrës së presidencës ruse”, thonë analistët.

“Sjellja e fundit e Prigozhin, tregon se ka aspirata më të mëdha politike”, përfundon analiza.