BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Bota

Acari 'pushton' Europën, ja cilat janë shtetet që janë 'mbërthyer' nga stuhitë e borës

Acari 'pushton' Europën, ja cilat janë shtetet që

Masa mjaft të fuqishme ajrore ciklonike do të krijohen në Evropë që nga Portugalia në jugperëndim e deri në Ukrainë në Lindje. Para këtyre masave ajrore do të fryjnë erëra të ngrohta nga jugu, perëndimi dhe do të ketë rritje të temperaturave aty ku do të jemi edhe në, ndërsa pas këtyre masave ciklonike do të fryjnë erëra të ftohta nga veriu dhe lindja ku do të ketë reshje bore.

Reshjet më të fuqishme të borës priten si zakonisht në rajon Alpine në Evropë ku priten reshje masive të reja bore këto ditë, por edhe në shumë të ulëta.

Reshje bore priten në jug të Gjermanisë, Zvicër, Çeki, Austri, Sllovaki, jug të Polonisëm veri të Hungarisë dhe pastaj në Ukrainë. Në rajonin tonë reshje bore priten në Slloveni dhe Kroaci. Pram këto janë shtet ku reshjet e borës do të jenë më të mëdha dhe nëpër shumë ultësira. Edhe në viset tjera të Evropes priten reshje bore , por vetëm në zonat kodrinore-malore.

Në zonat ku nuk do të favorizohen reshjet e borës do të ketë reshje të reja shiu, vende-vende mjaft intensive për shkak të dinamikës së atmosferës.

Sivjet dimri është ka filluar i ashpër në Skandinavi dhe pjesë të Rusisë, ndërsa edhe pjesë të Britanisë së Madhe po përjetojnë reshje të herëpashershme bore ku ditëve të ardhshme priten rrebeshe të fuqishme bore në disa zona të caktuar të Britanisë së Madhe.

Rajoni ynë dy – tri ditët e ardhshme nën ndikimin e masave mjaft të ngrohta për këtë periudhë kohore që vijnë nga Mesdheu dhe Afrika veriore. Të dielen do të kemi ulje të temperaturave dhe reshje lokale bore, por sipas ecurive aktuale jo aq premtuese siç do të dëshironim.