BREAKING NEWS

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda me akuza të forta: Ma ka vrarë shteti, sot do të mbushte 22 vjeç

Tragjedia e Gërdecit/ Humbi djalin vetëm 7 vjeçar, Zamira Durda
x
BREAKING NEWS

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do të jetë i pranishëm

Protesta e thirrur nga Sali Berisha, habit Gazment Bardhi, zbulon nëse do
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara të Ramës, mos u fshihni pas fustanit të Alibeajt

Nuk përmbahet Bushati, ‘shpërthen’ keq ndaj Bardhit: Zara
x
BREAKING NEWS

Përmendja e Ramës në çështjen “McGonigal”/ Berisha jep lajmin, zbulon lëvizjen e radhës: Shqipëria vërshon drejt Tiranës, ja DATA

Përmendja e Ramës në çështjen
x
BREAKING NEWS

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit: Deputetë pa sens protagonizmi dhe identitet politik

Plas keq në studio, Bushati shpërthen keq ndaj Gaz Bardhit:
x
BREAKING NEWS

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh prapaskenat: Duket sikur historitë përsëriten me personazhe të ndryshme

Hetimi për skandalin “McGonigal”, gazetarja Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me ish-zyrtarin e FBI? Habit me përgjigjen Gazment Bardhi

Misteri i heshtjes/ Pse nuk flet Basha për skandalin e Ramës me
x
BREAKING NEWS

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja çfarë çova në SPAK

Dosje për Ramën? ‘Zbërthehet’ Gazmend Bardhi: Ja
x

Bota

"Ajo e filloi, më provokoi", babai pranon se ka përdhunuar vajzën e tij me aftësi të kufizuara

"Ajo e filloi, më provokoi", babai pranon se ka përdhunuar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një 73-vjeçar i cili akuzohet për përdhunimin e vajzës së tij me aftësi të veçanta, pretendon se 49-vjeçarja e ka “provokuar” seksualisht.

I moshuari akuzohet për përdhunim të përsëritur, abuzim të personit të paaftë për të rezistuar në një akt seksual të vazhdueshëm dhe akt seksual të vazhdueshëm mes të afërmve.

Ai ka treguar se kishte kryer marrëdhënie me vajzën e tij me aftësi të kufizuara duke përshkruar aktin e tij të rëndë.

73-vjeçari pretendoi se vajza e tij 49-vjeçare e “provokoi” seksualisht dhe se ajo e “sulmoi.”

Duke kërkuar falje në prani të avokatit të caktuar nga hetuesi, 73-vjeçari ka pohuar se hera e vetme që ka ndodhur një akt dashurie ka qenë e shtuna e datës 26 shkurt 2022.

“E di se çfarë ndodhi ishte e gabuar dhe pendohem për veprimin tim. I kërkoj falje gjithë familjes sime dhe veçanërisht vajzës sime”, theksoi ai, duke shtuar se e ka nisur e bija e tij, për shkak të problemeve të shëndetit mendor që ka që mund ta vështirësojnë menaxhimin e dëshirave seksuale, shkruan newsbomb.gr. 

“Por gabimi ishte edhe i imi pasi nuk rezistova aq sa duhej. Çdo ditë zihem me veten dhe pendohem për atë që më ndodhi”, shtoi ai.

Më 28 shkurt 2022, vëllai i vajzës 49-vjeçare ka denoncuar në Drejtorinë e Sigurimit të Rodos se më 26 shkurt 2022, një operator vinçi ka parë motrën e tij, me të cilën jeton dhe që vuan nga probleme mendore, duke kryer marrëdhënie seksuale me një të moshuar.

Fillimisht për të u kujdes nëna e saj e cila u nda nga jeta në vitin 2009, ndërsa prindërit e saj janë divorcuar që nga viti 1982.