BREAKING NEWS

Pak kohë para zgjedhjeve, vjen një tjetër ‘shuplakë’ e fortë për Monika Kryemadhin / Damian Gjiknuri jep lajmin, ja çfarë ka ndodhur në Vlorë

Pak kohë para zgjedhjeve, vjen një tjetër
x

Bota

Aksident fatal, të paktën 19 të vdekur dhe 33 të mbetur të plagosur, mes ty edhe fëmijë (DETAJET)

Aksident fatal, të paktën 19 të vdekur dhe 33 të mbetur

Një bilanc vërtetë tragjik ka ndodhur në Brazil. Nga një aksident fatal raportohet për 19 të vdekur dhe shumë të tjerë të mbetur të plagosur mes të cilëve edhe disa fëmijë.

Aksidenti ndodhi në një zonë malore pranë Guaratuba, një qytet në shtetin jugor të Parana, ku një autobus doli nga rruga.

Mediat raportojnë se në autobus ndodheshin 59 pasagjerë, nga të cilët 19 ndërruan jetë, ndërsa 33 të tjerë mbetën të plagosur, 7 prej të cilëve në gjendje të rëndë.

Drejtuesi i autobusit arriti të shpëtojë dhe është marrë në pyetje nga autoritetet për të zbardhur ngjarjen tragjike.

Më të lexuarat