Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Aksident i frikshëm, lëndohet Presidenti

Video: 

Postuar: 09/09/2018 - 23:11

Presidenti i Moldavisë, Igor Dodon ka pësuar lëndime të lehta trupore, pasi makina me të cilën po udhëtonte është përfshirë në një aksident të frikshëm rrugor, duke u përplasur me një kamion.

Kreu i Shërbimit shtetëror të Sigurisë, Anatloie Golea, tha se presidenti Dodon ka pësuar vetëm disa gërvishtje dhe ka disa hematoma nga aksidenti, që ndodhi sot në veri të kryeqytetit moldav, Kishiniev.

Ai nuk dha detaje të tjera për ngjarjen, por në një video të publikuar nga RT, shihet momenti i frikshëm kur automjeti i Presidentit merret para nga kamioni në një rrugë të lagësht për shkak të reshjeve të shiut.

Video dramatike u filmua nga një automjet i detajuar i sigurisë që tha se po ndiqte Dodon.

Regjistrimi tregon se autokolona presidenciale udhëton me shpejtësi të lartë në një rrugë të ngushtë, ndërkohë që ngadalësohet trafiku. Megjithatë, një kamion i bardhë nuk arrin të ngadalësojë, përplas me një automjet tjetër dhe më pas i shkojë drejt makinës së Dodon.

Sipas RT edhe pse Presidenti Dodon ia hodhi paq nga aksidenti, nëna dhe djali i tij që udhëtonin në të njëjtën makinë, janë raportuar të lënduar.

Ndërkohë këshilltari i presidentit, Maksim Lebedinschi tha se aksidenti ndodhi në afërsi të qytetit Straseni. “Dodon është mirë dhe nuk ka nevojë për ndihmë mjekësore”, tha këshilltari Lebedinschi.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2019 - 19:51

Mund të quhet rasti i parë zyrtar i Indisë për të ashtuquajturin “Efekti Lazarus”, kur një grua 45 vjeçare u shpall e vdekur dy herë nga dy spitale të ndryshme në disa orë larg në një rast që mund të konsi

Postuar: 17/10/2019 - 19:26

Idea e të qenit i padukshëm ka qenë gjithmonë maja e fantazisë së njeriut, por avancimet teknol

Postuar: 17/10/2019 - 19:04

Djali i një biznesmeni të njohur është qëlluar me armë zjarri

Postuar: 17/10/2019 - 17:55

Presidenti turk Recep Tajip Erdogan dhe zëvendës presidenti i SHBA Mike Pence janë takuar sot n

Postuar: 17/10/2019 - 16:39

Akademia Suedeze ka reaguar pas kritikave të shumta mbi dhënien e çmimit Nobel në Letërsi, shkrim

Postuar: 17/10/2019 - 16:21

Ministria ruse e mbrojtjes njoftoi nisjen e manovrave të shkallës së gjerë në Arktik, përfshi d

Postuar: 17/10/2019 - 15:52

Aktivistë të lëvizjes klimatike të quajtur ‘Extinction Rebellion’ (Rebelimi i Zhduk