Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Aksident i rëndë, autobuzi me 46 studentë del nga rruga

Postuar: 17/05/2018 - 19:29

 Pasditen e sotme një aksident i rëndë ka ndodhur në periferi të New  Jeseyt, ku një autobus shkolle që transportonte nxënës ka dalë nga rruga duke përfunduar në një kanal. Sipas mediave të huaja, në autobus ndodheshin rreth 46 studentë, ndërsa ende nuk dihet numri i të lënduarve.

Sakaq policia ka kërkuar ndihmën e autoriteteve, duke e cilësuar aksidentin si shumë serioz.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 38

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2018 - 23:18

 Të paktën 28 persona kanë mbetur të plagosur pasi një tramvaji në Lisbonë, Portugali ka dalë nga shinat dhe u rrokullis drejt turistëve.

Postuar: 14/12/2018 - 22:03

Një djalë 3-vjeçar u mbyt brenda një makine larëse pasi motra e tij e mbylli brenda.

Postuar: 14/12/2018 - 21:21

La ndërruar jetë në spital gazetari 28 vjeçar italian Antonio Megalizzi.

Postuar: 14/12/2018 - 19:21

Diamanti më i madh i gjetur ndonjëherë në Amerikën e Veriut është nxjerrë së fundmi nga miniera

Postuar: 14/12/2018 - 19:16

Një burrë është arrestuar në Lecce, Itali, me akuzën se ka përdhunuar për 20 vjet vajzën e tij, e

Postuar: 14/12/2018 - 17:54

 Prokurorët spanjollë kanë akuzuar sot për evazion fiskal këngëtaren kolumbiane dhe filant

Postuar: 14/12/2018 - 17:43

Rusia ka çuar sot në dhomën e ulët e parlamentit Duma ligjin për autonominë e segmentit rus të