BREAKING NEWS

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt Anglisë”/ Si shqiptarët po e kthejnë TIK Tok në një dark Web duke joshur edhe bandat kriminale

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i policisë

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i
x
BREAKING NEWS

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E përditshmja italiane ‘zbërthen’ mafien shqiptare: Ecin me "nder" dhe "pakte gjaku"

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E
x
BREAKING NEWS

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti Donald Trump, bën lëvizjen urgjente, fton qytetarët të...

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti
x
BREAKING NEWS

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër, Bashkimi Europian zbardh detaje nga marrëveshja për të cilin u negociua mbi 10 orë

Takimi Kurti-Vuçiç në Ohër, Bashkimi Europian zbardh
x
BREAKING NEWS

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Reagon Shtëpia e Bardhë dhe bën thirrjen e fortë

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Reagon Shtëpia e Bardhë dhe
x
BREAKING NEWS

Situata e Covid-19 në vend, ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

Situata e Covid-19 në vend, ministria e Shëndetësisë del me
x
BREAKING NEWS

A ka vdekur Talo Çela? SPAK bën lëvizjen që nuk pritej

A ka vdekur Talo Çela? SPAK bën lëvizjen që nuk pritej
x

Bota

Aksident tragjik/ Autobusi që transportonte një ekip futbolli, bie nga ura, humbin jetën pesë vetë

Aksident tragjik/ Autobusi që transportonte një ekip futbolli, bie nga

 Një autobus që transportonte një ekip futbolli, herët këtë të hënë pësoi një aksident, duke rënë nga një urë, ku gjetën vdekje pesë vetë dhe duke plagosur disa të tjerë në Além Paraíba të Brazil.

Ende nuk është bërë i ditur emri i klubit, të cilit i përkisnin lojtarët që ndodheshin në autobus, por sipas portalit të lajmeve G1, ata u transportuan nga Ubaporanja, në Minas Gerais të Rio de Zhaneiros.

Në autobus ndodheshin 36 pasagjerë. Trupat e pesë viktimave u nxorën nga rrënojat dhe të plagosurit u dërguan në një spital lokal. Deri tani nuk ka detaje për gjendjen e tyre shëndetësore. 
Automjeti që ka rënë nga ura, është përmbysur dhe është ndalur në breg të një lumi.  Shkaqet e aksidentit nuk janë bërë të ditur.