BREAKING NEWS

Rama thirrje Asamblesë së OKB-së: Kthejini sytë nga siguria kibernetike, Shqipëria u sulmua nga Irani

Rama thirrje Asamblesë së OKB-së: Kthejini sytë nga siguria
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep njoftimin e rëndësishëm: Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit

COVID në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë jep
x
BREAKING NEWS

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e njohur ruse lëshon alarmin: Katastroftë bërthamore...

“Lufta e Tretë Botërore ka nisur tashmë”, figura e
x
BREAKING NEWS

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i Transparencës ndryshon sërisht çmimet, ja sa do të shiten karburantet

'Fluturon' përsëri nafta dhe gazi/ Bordi i
x
BREAKING NEWS

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e të korruptuarve, zbulon se prokurorët specialë dhe agjentët e BKH po bashkëpunojnë me 20 skuadra të përbashkëta hetimore nga vendet e BE

Kreu i SPAK paralajmëron arrestime të bujshme në radhët e
x
BREAKING NEWS

Nga pezullimi i “Air Albania”, tek tërheqja e mjekëve në spitalin e Fierit dhe mbajtja peng e Xhamisë së Namazgjasë, si ndryshoi qëndrim Edi Rama për gylenistët pasi Erdogan filloi të tërhiqte investimet në Shqipëri

Nga pezullimi i “Air Albania”, tek tërheqja e mjekëve
x
BREAKING NEWS

Ja 5 qokat e Edi Ramës për Erdoganin, nga masakrimi i shkollave të Gylenit, te blerja e dronëve 40 milionë euro nga dhëndri i Sulltanit turk

Ja 5 qokat e Edi Ramës për Erdoganin, nga masakrimi i shkollave
x
BREAKING NEWS

Ndryshon qëndrimi amerikan për njeriun e Malit me Gropa, Yuri Kim vizitë blic te spiuni Ilir Metaj, ish-Presdeinti distancohet nga “non grata” Sali Berisha

Ndryshon qëndrimi amerikan për njeriun e Malit me Gropa, Yuri Kim
x

Bota

Aksidentohet aktorja e njohur, pas përplasjes makina e saj përfshihet nga flakët, niset me urgjencë në spital me djegie të rënda në trup (VIDEO)

Aksidentohet aktorja e njohur, pas përplasjes makina e saj përfshihet

Aktorja e Hollivudit Anne Heche mbetet e shtruar në spital dhe në kujdesin intensiv pasi një makinë që ajo po ngiste u përplas me një rezidencë në Los Angeles të premten dhe u përfshi nga flakët.

“Anne është në reanimacion, ajo është me fat që është gjallë. Ajo ka djegie të rënda dhe ka një rikuperim të gjatë përpara. Ekipi i saj dhe familja e saj janë ende duke u përpjekur të analizojnë atë që çoi në aksident,” i tha CNN të shtunën një burim i afërt me Heche.

Automjeti po udhëtonte me shpejtësi të lartë kur doli nga rruga dhe u përplas me një banesë, tha të premten për CNN, Jeff Lee, oficeri i informacionit publik të policisë së Los Anxhelosit.

Heche u dërgua në një spital lokal nga paramedikët e Departamentit të Zjarrfikësve të Los Anxhelosit në gjendje kritike. Zjarrfikësve iu deshën më shumë se një orë për të “qasur, kufizuar dhe shuar plotësisht flakët e mëdha brenda strukturës së dëmtuar rëndë,” tha LAFD.

Nuk raportohet për të lënduar të tjerë.

Të shtunën, një burim i zbatimit të ligjit i njohur me hetimin i tha CNN se autoritetet nuk kishin marrë ende në pyetje Heche për rrethanat e incidentit.

Departamenti i Policisë së Los Anxhelosit po heton përplasjen dhe një incident të mëparshëm “për kundërvajtje”, tha një zëdhënës i LAPD për CNN të shtunën në mbrëmje.

LAPD tha se nuk është bërë asnjë arrestim. Heche qëndroi në spital që nga mbrëmja e së shtunës dhe natyra e plagëve të saj i ka penguar oficerët ta intervistojnë atë, shtoi burimi i zbatimit të ligjit.

Aksidentohet aktorja e njohur, pas përplasjes makina e saj përfshihet

Heche së pari fitoi famë në telenovelën “Një botë tjetër”, ku luajti rolin e dyfishtë të binjakëve Vicky Hudson dhe Marley Love nga 1987 deri në 1991 dhe fitoi një çmim Emmy Daytime. Ajo e ndoqi atë me filma si “Donnie Brasco”, “Six Days Seven Nights” dhe “Wag the Dog”.

Aksidentohet aktorja e njohur, pas përplasjes makina e saj përfshihet

Marrëdhënia e saj romantike me Ellen DeGeneres në fund të viteve ’90 rezultoi në vëmendjen intensive të medias, shumë për zhgënjimin profesional të Heche. Në një intervistë të vitit 2021 me Page Six, Heche tha se ndihej në “listën e zezë” pasi doli në publik me lidhjen e tyre.

“Unë nuk kam bërë një foto në studio për 10 vjet”, tha Heche, e cila ishte në lidhje me DeGeneres nga 1997 deri në 2000.

Heche është shfaqur në seriale të shumta televizive kohët e fundit, duke përfshirë “The Brave”, “Quantico” dhe “Chicago P.D”. Ajo ka disa projekte aktrimi aktualisht në post-produksion, sipas profilit të saj në IMDB.