Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Akuzohen për vrasjen e 20 femrave, çifti shokon me atë që iu gjet në karrocën e fëmijëve (FOTO)

Postuar: 11/10/2018 - 13:24

Policia po heton nëse një çift i arrestuar mund të jetë përgjegjës për deri në 20 vrasje. Arrestimi i tyre erdhi pasi u gjet një pjesë trupi njeriu në një karrocë fëmijësh.

N gjarja e rëndë ka ndodhur në Meksikë dhe dyshja e identifikuar vetëm si Juan Carlos dhe Patricia N u arrestuan më 4 tetor në një shtëpi në Ecatepec, pasi një hetimi për shkak të zhdukjes së një numri të madh grash.

Sipas “El Universal”, zyrtarët që hetonin zhdukjet e shtatorit, një nënë e re dhe fëmija i saj vëzhguan çiftin në posedimin e një karroce fëmijësh, brenda të cilës kishte mbetje njerëzore.

Carlos pretendon se ka vrarë deri në 20 gra. Ndërkohë, një fëmijë që mendohet të ishte marrë nga çifti dhe i shitur që atëherë është gjetur.

Mediat lokale raportojnë se pjesët e trupit të fshehura në kova betoni u gjetën në dy ndërtesa në zonën e Colonia Jardines de Morelo të Ecatepec.

Të hënën, Carlos dhe partneri i tij u filmuan duke u transferuar në një strukturë të sigurt në Ecatepec nga policët e armatosur.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Salvini, kandidat i populistëve evropianë për të zëvendësuar Juncker

Postuar: 18/10/2018 - 18:25

Në një intervistë të dhënë sot për të përditshmen italiane "La Repubblica", Matteo Salvini pohon se fronti sovranist populist evropian i ka propozuar të jetë kandidati i tyre për postin e kryetarit të ri t
Jamal Khashoggi/ Grupet e të drejtave kërkojnë hetim të OKB mbi zhdukjen e gazetarit

Postuar: 18/10/2018 - 18:07

Katër organizata të të drejtave të njeriut dhe të shtypit nga BE dhe SHBA kanë kërkuar sot heti

Postuar: 18/10/2018 - 18:00

Nga Italia në Kanada, femrat që jua sjellim më poshtë, kanë punuar në nivele të ndryshme, qoftë n

Libri i ri: Melania Trump u martua me Donald se donte një figurë atërore

Postuar: 18/10/2018 - 17:51

Një libër i ri shokues në SHBA mbi jetën dhe femrat e presidentit, thotë se MELANIA është martu

Postuar: 18/10/2018 - 17:46

Kamerat e sigurisë kanë treguar momentin e tmerrshëm kur një grua qëllon brutalisht me thikë një

Brexit, SHBA kërcënon bankat e BE për shërbimet financiare

Postuar: 18/10/2018 - 17:37

SHBA ka kërcënuar sot bankat evropiane me përjashtim nga bursat amerikane nëse nuk pranojnë të
Vrasja e Khashoggi/ Sekretari britanik tërhiqet nga samiti saudit

Postuar: 18/10/2018 - 17:02

Sekretari britanik për Tregti Ndërkombëtare, Liam Fox ka anuluar pjesëmarrjen e tij në një konf