BREAKING NEWS

Dy ditë para Kuvendit të Berishës, Yuri Kim zbulon arsyen e vizitës së Escobar në Tiranë dhe jep mesazhin e fuqishëm

Dy ditë para Kuvendit të Berishës, Yuri Kim zbulon arsyen e
x
BREAKING NEWS

Ndizet situata, demokratët nxjerrin emrin e “përfaqësuesit” të Tom Doshit që mbështet Berishën, Bejko paralajmëron sulm të selisë pas 11 dhjetorit

Ndizet situata, demokratët nxjerrin emrin e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet strategjia antikorrupsion e SHBA, dhjetra politikanë rrezikojnë sekuestrim pronash e bllokim llogarish, Kim e Blinken paralajmërojnë reprezalje

Zbardhet strategjia antikorrupsion e SHBA, dhjetra politikanë
x
BREAKING NEWS

Mimi Kodheli: Bullgaria të heqë veton dhe të hapë rrugën e integrimit, Tirana nuk do kërkojë ndarje nga Shkupi, kemi mësuar nga gabimet e njëri-tjetrit

Mimi Kodheli: Bullgaria të heqë veton dhe të hapë
x
BREAKING NEWS

SHBA bën lëvizjen e papritur para Kuvendit të Berishës

SHBA bën lëvizjen e papritur para Kuvendit të Berishës
x

Aktualitet

Akuzohet për pastrim parash, të dhënat e Taçit i jepen Interpolit, zbulohet lëvizja që kanë bërë kunati dhe ish-truproja i tij

Akuzohet për pastrim parash, të dhënat e Taçit i jepen

Kunati i biznesmenit Rezart Taçi (Artur Balla) dhe ish-truproja e ish-pronarit të ARMO-s Bledar Lilo kanë kërkuar pafajësinë në shkallën e Apelit të Gjykatës së Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Nga ana tjetër, të dhënat dhe fotografia e 50-vjeçarit Rezart Taçi i është dhënë Interpolit. Ai është shpallur në kërkim nga Struktura e Posaçme e Anti-Korrupsionit për akuzat e pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal dhe pastrim parash.

Dyshohet se ai fshihet në Itali ose Zvicër. Rezart Taçi është larguar nga Shqipëria në vitin 2016.

Më të lexuarat