BREAKING NEWS

Kremlini merr vendimin drastik, ‘burgos’ brenda Rusisë bashkëpunëtorët e Putinit, zbardhet arsyeja e fortë

Kremlini merr vendimin drastik, ‘burgos’ brenda Rusisë
x
BREAKING NEWS

“Për herë të parë kemi një komunikim...”/ Gazetarja zbardh detaje nga takimi në Bruksel mes deputetëve të Shqipërisë dhe atyre të PE

“Për herë të parë kemi një komunikim...”/
x
BREAKING NEWS

“Dy plumba në gjoks, një në kokë”, del autopsia e gruas shtatzënë që u vra nga burri para maternitetit

“Dy plumba në gjoks, një në kokë”, del autopsia
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së dhe Ballkani Perëndimor, Vuçiç merr vendimin e fundit drastik: Askush në Tiranë!

Samiti i BE-së dhe Ballkani Perëndimor, Vuçiç merr
x
BREAKING NEWS

Samiti i 6 dhjetorit/ Berisha hedh akuza të rënda ndaj Ramës: Është përfaqësuesi më i zi i mafies shqiptare, do u tregojmë liderëve europianë se...

Samiti i 6 dhjetorit/ Berisha hedh akuza të rënda ndaj Ramës:
x
BREAKING NEWS

Rrëqeth dëshmitarja e viktimës 35-vjeçare: Doli nga spitali për të blerë bukë dhe...

Rrëqeth dëshmitarja e viktimës 35-vjeçare: Doli nga
x
BREAKING NEWS

Shkrimtari serb habit me deklaratën: Serbia nuk ka ku shkon, do ta njohë Kosovën, ja cilat janë qëllimet e qeverisë

Shkrimtari serb habit me deklaratën: Serbia nuk ka ku shkon, do ta
x
BREAKING NEWS

Policia aksion ‘blic’ në Librazhd, sekuestrohet një sasi e konsiderueshme droge gati për shitje, zbardhen detajet e fundit nga operacioni

Policia aksion ‘blic’ në Librazhd, sekuestrohet një sasi e
x

Bota

Akuzohet për sulme ndaj “Nord Stream”, Rusia del me reagimin e ashpër: Kjo është e parashikueshme!

Akuzohet për sulme ndaj “Nord Stream”, Rusia del me reagimin e

Pretendimet se Rusia qëndron pas sulmit në tubacionin e gazit Nord Stream janë marrëzi, sipas një deklaratë të Kremlinit, shkruan The Guardian.

Udhëheqësit europianë kanë thënë se sabotimi është shkaku më i mundshëm i rrjedhjeve në dy tubacionet e gazit Nord Stream midis Rusisë dhe Europës, pasi sizmologët raportuan për shpërthime rreth tubacioneve të Detit Baltik.

Në një telefonatë me gazetarët, zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov u pyet në lidhje me pretendimet.

“Kjo është e parashikueshme dhe gjithashtu një marrëzi. Ky është një problem i madh për ne sepse, së pari, të dy linjat e Nord Stream 2 janë të mbushura me gaz – i gjithë sistemi është gati të pompojë gaz dhe gazi është shumë i shtrenjtë. Tani gazi po “fluturon” në ajër,” tha ai.

Ai tha se incidenti duhej të hetohej dhe se nuk dihej koha për riparimin e tubacioneve të dëmtuara. Peskov u tha gjithashtu gazetarëve se fushata ushtarake në Ukrainë do të vazhdojë “në minimum” deri në “çlirimin” e “Republikës Popullore të Donetskut”.