BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Bota

Alarm në Kremlin, shpërthen në flakë ndërtesa e shërbimeve sekrete ruse, humb jetën një person, plagosen dy të tjerë

Alarm në Kremlin, shpërthen në flakë ndërtesa e

Një zjarr i madh ka shpërthyer dje në një godinë të përdorur nga shërbimi i brendshëm rus i inteligjencës (FSB ) në Rostov, në Rusinë jugore, në kufirin me Ukrainën. Siç ka njoftuar agjencia e lajmeve Tass, një person ka humbur jetën dhe dy të tjerë janë plagosur. Në rrjetet sociale janë shpërndarë video në të cilat shihen flakët në shumë pjesë të ndërtesës dhe tym që shihej në të gjithë qytetin. Banorët e Rostovit raportuan se kishin dëgjuar "një shpërthim të fortë " përpara zjarrit. FSB është shërbimi i sigurisë së brendshme të Rusisë dhe është përgjegjës për kundërzbulimin, sigurinë kufitare dhe kundërterrorizmin. Dyshohet se zjarri është shkaktuar nga një problem me qarkun. Më pas, disa kontejnerë me karburant dhe lubrifikantë kanë shpërthyer nga flakët, siç raportoi guvernatori i rajonit të Rostovit, Vasily Golubev. Zjarri ka rënë në katin e dytë të ndërtesës në 20 Sievers Avenue.

Dy mure kanë rënë dhe sipërfaqja ku kanë shpërthyer flakët ka arritur në 880 metra katrorë. Banorët e banesave që ndodhen pranë objektit të djegur nga flakët, janë evakuuar menjëherë. Qyteti është kryeqendra e rajonit jugor të Rostovit në kufi me rajonet Donetsk dhe Luhansk të Ukrainës, aktualisht ‘arena’ kryesore e luftimeve intensive. Ka pasur një sërë sulmesh me zjarrëvënie në ndërtesat qeveritare në Rusi, të tilla si zyrat e regjistrimit dhe të rekrutimit, që nga pushtimi i Ukrainës në shkurt 2022. Muajin e kaluar, presidenti Vladimir Putin i tha FSB-së të punonte akoma më shumë, pai po shtohej spiunazhi dhe sabotimi nga Ukraina dhe Perëndimi. Mykhailo Podolyak, një ndihmës i lartë i presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky, mohoi se Ukraina ishte përgjegjëse për shpërthimin në Rostov, duke shkruar në Twitter: "Ukraina nuk ndërhyn, por shikon me kënaqësi...".