BREAKING NEWS

Cila PD regjistrohet në zgjedhjet vendore? Kreu i KQZ habit me përgjigjen

Cila PD regjistrohet në zgjedhjet vendore? Kreu i KQZ habit me
x
BREAKING NEWS

Skandali McGonigal, thirrja e fortë e Rudina Hajdarit: Rama do të hetohet nga FBI, SPAK të bashkëpunojë me amerikanët

Skandali McGonigal, thirrja e fortë e Rudina Hajdarit: Rama do të
x
BREAKING NEWS

Ndihmës Sekretarja amerikane e shtetit vizitë në Tiranë, ja çfarë pritet të diskutohet

Ndihmës Sekretarja amerikane e shtetit vizitë në Tiranë, ja
x
BREAKING NEWS

Regjistrimi në KQZ/ Celibashi zbulon çfarë pritet të ndodhë me PD-në

Regjistrimi në KQZ/ Celibashi zbulon çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

"Berisha sheh ëndrra me sy hapur", Bejko ironizon hapur ish kryeministrin: Me miellin e amerikanëve s'bëhet shaka

"Berisha sheh ëndrra me sy hapur", Bejko ironizon hapur ish
x
BREAKING NEWS

"Rama takon anëtarët e FBI-së se jemi partnerët strategjikë", deputeti socialist për çështjen "McGonigla": Dezinformim, s'ka hetim për kryeministrin

"Rama takon anëtarët e FBI-së se jemi partnerët
x
BREAKING NEWS

Revoltohet Ylli Manjani, shpërthen keq në emision, grushton tavolinën: Nuk paska shteti para për pajisjet e zgjedhjeve?!

Revoltohet Ylli Manjani, shpërthen keq në emision, grushton
x
BREAKING NEWS

Çështja e McGonigal, Blushi del me reagimin: Rama korruptoi zyrtarin e FBI-së

Çështja e McGonigal, Blushi del me reagimin: Rama korruptoi zyrtarin
x

Bota

Alarm në Ukrainë: Apokalipsi po vjen në Kiev, njerëz, bëhuni gati për të ikur

Alarm në Ukrainë: Apokalipsi po vjen në Kiev, njerëz,

Vitaly Klitschko, kryetari i bashkisë së Kievit, në një intervistë me Sky News, pranoi se metropolin ukrainas e pret një apokalips i vërtetë nëse vazhdojnë sulmet ruse në infrastrukturën kryesore të qytetit. Duhet pranuar se nuk është koha për evakuim të plotë të popullsisë, por paralajmëroi se skenari më i keq i mundshëm nuk është edhe aq i largët. “Kive mbetet pa energji elektrike, ujë dhe ngrohje. Është e mundur që të na godasë një apokalips, ashtu si në filmat e Hollivudit. Do të jetë e pamundur të jetosh në këto temperatura”, ka bërë një paralajmërim dramatik ish-kampioni botëror i boksit. “Çfarë mund të të them? Ne ende po luftojmë dhe bëjmë çmos që të mos ndodhë një skenar i tillë. Problemi më i madh është se për momentin Kievi nuk ka mjaft banesa me ngrohje. Ne përgatitëm rreth 500 strehimore me ngrohje, por në një qytet me 3.6 milionë banorë, kjo nuk është asgjë! Fatkeqësisht, nëse furnizimi me energji elektrike vazhdon të jetë problematik, do të detyrohemi të kullojmë ujin nga ndërtesat. Në këto temperatura ekziston mundësia e plasjes së tubacioneve dhe rrezikimit të furnizimit të plotë me ujë”, tha ai. Gjithashtu është dhënë alarmi se Rusia po përgatitet për një “sulm masiv” në infrastrukturën kritike të Ukrainës , sipas një zyrtari ukrainas. “Ne e kuptojmë se një sulm masiv po përgatitet dhe është i mundur çdo ditë… Mos harroni se as dita dhe as nata nuk kanë rëndësi për armikun. Detyra e tyre është terrori,” tha Nataliya Gumenyuk, zëdhënëse për Forcat e Mbrojtjes Jugore të Ukrainës, për Channel 24 të Ukrainës të dielën. Ajo tha se autoritetet ukrainase po marrin masat e nevojshme paraprake.