Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Alarmante në SHBA/ Uragani “Florence” shënon dy viktimat e para

Postuar: 14/09/2018 - 20:58

Uragani “Florence” ka shënuar edhe dy viktimat e para në SHBA, ndërkohë që parashikohet edhe të përkeqësohet. Siç raportojnë mediat amerikane që uragani pritet të qëndrojë në bregun juglindor për shtatë ditë. Ndërkohë që erërat e fuqishme kanë rrëzuar edhe mjaft pemë në Wilmington, në Karolinën e Veriut rreth orës 9:30 duke bllokuar edhe një familje të re.
 
“Florence” do të vazhdojë drejt Karolinas, duke e përkeqësuar situatën.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 23:57

Në shkretëtirën Thar të Pakistanit, 18 persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë plagosur, gjatë një nate vdekjeprurëse me rrufe.

Postuar: 15/11/2019 - 21:02

Franca u ka dërguar vendeve të BE draftin me metodologjinë e re për zgjerimin, në të cilin kërkon

Postuar: 15/11/2019 - 20:48

Sëmundja e pagëzuar me emrin “Vdekja e Zezë” është rikthyer.

Postuar: 15/11/2019 - 20:08

Shembet kupola e një xhamie gjatë ndërtimit në Turqi.

Postuar: 15/11/2019 - 18:48

Drejtori i medias italiane ''Campani News'' Mario De Michele u sulmua nga persona

Postuar: 15/11/2019 - 18:29

Mos u gënjeni nga ajo që shihni në televizion pasi natyra në fakt nuk është madhështore sa në d

Postuar: 15/11/2019 - 16:33

Rrufetë kanë goditur dhe vrarë të paktën 18 njerëz dhe kanë plagosur dhjeta të tjerë gjatë një