BREAKING NEWS

Zgjedhjet në Itali - Exit Poll-et nxjerrin fituese Melonin, mediat e huaja: Fitorja e saj do të alarmojë pjesën më të madhe të Europës

Zgjedhjet në Itali - Exit Poll-et nxjerrin fituese Melonin, mediat e huaja:
x
BREAKING NEWS

Pandemia e Covid-19, vjen njoftimi i fundit nga Ministria e Shëndetësisë: Ja ç'po ndodh në Shqipëri

Pandemia e Covid-19, vjen njoftimi i fundit nga Ministria e
x
BREAKING NEWS

Britania po 'hap dyert'! Liz Truss gëzon pa masë edhe shqiptarët, zbulohet plani i ri i emigracionit

Britania po 'hap dyert'! Liz Truss gëzon pa masë edhe
x
BREAKING NEWS

Pas akuzave të Deizi Arapit, reagon deputeti i Partisë Demokratike

Pas akuzave të Deizi Arapit, reagon deputeti i Partisë Demokratike
x
BREAKING NEWS

Meta zbardh bisedën me Yuri Kim për Berishën ‘non grata’: Ja çfarë i thashë ambasadores

Meta zbardh bisedën me Yuri Kim për Berishën ‘non
x
BREAKING NEWS

Takimi me ambasadoren Kim, Meta zbardh detajet: Patëm një bisedë shumë të hapur për...

Takimi me ambasadoren Kim, Meta zbardh detajet: Patëm një bisedë
x
BREAKING NEWS

I dogjën makinën për herë të dytë/ Zbardhet dëshmia tronditëse e ‘gangsteres’ nga Bilishti, Deizi Arapi: Shteti të më mbrojë, do më gjejnë në ndonjë kanal, ja me kë kam pasur konflikte

I dogjën makinën për herë të dytë/ Zbardhet
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Plas sherri në Dhërmi, 46-vjeçari plagos me thikë të riun, dyshimet e para

EMRI/ Plas sherri në Dhërmi, 46-vjeçari plagos me thikë
x

Bota

Analistët në SHBA japin alarmin: Ja çfarë po përgatit Rusia të bëjë në Ukrainë

Analistët në SHBA japin alarmin: Ja çfarë po përgatit

Analistët e Institutit për Studimin e Luftës (ISË) në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë alarmin duke thënë se Rusia po përgatitet për një luftë të gjatë në Ukrainë.

Sipas tyre, Rusia ka bërë gati një buxhet të që do të rriste shpenzimet industriale me 10 miliardë dollarë dhe do të mbështeste përpjekjet e luftës.

ISË raporton se Drejtoria kryesore e Inteligjencës Ushtarake e Ukrainës (GUR) thotë se Komisioni Ushtarak-Industrial i Federatës Ruse, i kryesuar nga presidenti rus Vladimir Putin, po përgatitet të ndryshojë programin e rendit të mbrojtjes shtetërore deri në fillim të shtatorit për të rritur shpenzimet me 600. -700 miliardë rubla (afërsisht 10 miliardë dollarë).

Media ruse Ura raportoi se ministri rus i mbrojtjes Sergey Shoigu ka të ngjarë të vizitojë fabrikën Uralvagonzavod, prodhuesi më i madh i tankeve në Rusi dhe prodhuesi i tankeve kryesore luftarake ruse T-72, më 12 gusht, tha ISË.