BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Bota

Aneksimi i katër rajoneve ukrainase ilegalisht nga Rusia, Putin feston sot përvjetorin: Votuan për të qenë pjesë e jona

Aneksimi i katër rajoneve ukrainase ilegalisht nga Rusia, Putin feston sot

Presidenti rus Vladimir Putin është shprehur se banorët e katër rajoneve të Ukrainës të aneksuara nga Moska një vit më parë ‘kanë bërë zgjedhjen e tyre që të jenë me Rusinë. Gjithçka është në përputhje të plotë me normat ndërkombëtare’.

Deklarata e Putin it vjen për shkak se sot shënohet një vjetori i aneksimit ilegalisht nga Moska të territoreve ukrainase. Ai pohoi gjithashtu se banorët e rajoneve Donetsk, Luhansk, Zaporizhzhia dhe Kherson kishin shprehur sërish dëshirën e tyre për të qenë pjesë e Rusisë në zgjedhjet lokale në fillim të këtij muaji, në të cilat Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i Rusisë tha se partia në pushtet e vendit fitoi më shumë vota.

Votimet u mbajtën ndërsa autoritetet ruse përpiqen të forcojnë kontrollin e tyre në territoret e aneksuara ilegalisht nga Moska një vit më parë dhe ende nuk i kontrollon plotësisht.