BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x
BREAKING NEWS

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka ndërtuar një firmë ruse, ja dëmi që kanë shkaktuar hakerat në sistem

Gazetarja trondit me deklaratën: Sistemet e Policisë i ka
x
BREAKING NEWS

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas deklaratën e fortë: Ngjarje kriminale të rastësishme i kanë ‘zbardhur fytyrën policisë’

Dëshmia e dy vëllezërve Beqiraj/ Klodiana Lala plas
x
BREAKING NEWS

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala flet me emra: Kush është personazhi i njohur i botës së krimit që mori gjobën 500 mijë euroshe

“Në Shqipëri i ka mbetur vetëm...”, Klodiana Lala
x

Bota

Anëtarësimi i Finlandës dhe Suedisë në NATO/ Zbardhet lëvizja urgjente. Ja çfarë pritet të ndodhë ditën e sotme

Anëtarësimi i Finlandës dhe Suedisë në NATO/ Zbardhet

Ditën e sotme në selinë e NATO-s në Bruksel do të zhvillohen bisedimet mes përfaqësuesve zyrtarë të Finlandës dhe Suedisë dhe zyrtarëve të Aleancës.

Sipas njoftimit zyrtarë mediat nuk do të jenë të pranishme gjatë bisedimeve mes zyrtarëve.

Aleatët do të nënshkruajnë Protokollet e Aderimit për Finlandën dhe Suedinë të martën (5 korrik 2022).

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do të japë më pas një konferencë të përbashkët për shtyp me Ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Pekka Haavisto dhe Ministren e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde, në selinë e NATO-s.