BREAKING NEWS

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë përballet policia kur shkon në Nikël: I gjen shtëpitë ‘xixë’…

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në Vlorë: Nipi vret xhaxhin, më pas edhe veten

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për kundërshtarët tanë. S’mund të kërkonim më shumë se kaq

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për
x
BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x

Bota

“Angela Merkel është e mirëpritur në Kabul”/ Talebanët ftesë publike kancelares gjermane, tregojnë planin e tyre: Ne do t'i hapim rrugën kësaj ...

“Angela Merkel është e mirëpritur në Kabul”/

Një zëdhënës i talebanëve ka deklaruar se ata janë të gatshëm për të mirëpritur kancelaren gjermane, Angela Merkel.

Në një intervistë për gazetën gjermane “Bild”, Zabidullah Mujahid ka deklaruar: “Ne do ta mirëpresim ngrohtësisht zonjen Merkel në Kabul”, duke i bërë një ftesë publike kancelares.

“Ne duam një mjedis të sigurt këtu në Afganistan, i cili është i pranueshëm për të gjitha vendet e botës. Ju duhet të na vizitoni dhe Angela Merkel do të ketë një pritje shumë të ngrohtë”, tha ai.

Më tej ai tha se Gjermania mund të ndihmonte në fushën humanitare dhe të nisë sipërmarrësit e saj të investojnë në Afganistan.

“Përveç kësaj, qeveria gjermane mund të inkurajojë sipërmarrësit e saj të investojnë në vendin tonë. Ne do t’i hapim rrugën kësaj dhe do të sigurojmë sigurinë e tyre ”, shton ai.

Më të lexuarat