BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x

Bota

Anija bllokohet në mes të detit, tmerrohen pasagjerët, ja çfarë pritet

Anija bllokohet në mes të detit, tmerrohen pasagjerët, ja

Një anije lundrimi luksoze me 206 pasagjerë, kryesisht australianë, u bllokua në një zonë të largët të Groenlandës.

Mediat e huaja shkruajnë se Ocean Explorer u rrëzua në Alpefjord rreth 1400 kilometra nga kryeqyteti Nuuk.

Kapiteni i anijes fillimisht priti valën e mesnatës në përpjekje për t’u larguar nga vendi, por përbërja e pjesës së poshtme, një kombinim i sedimentit, rërës dhe baltës së lënë pas nga një ajsberg, e bëri të pamundur.

“Prioriteti ynë kryesor është siguria e 206 pasagjerëve. Jemi në parkun kombëtar në veri-lindje të Grenlandës, i cili është i pabanuar. Për fat të mirë, është qetësi dhe ne kemi kohë në anën tonë pasi nuk ka asnjë kërcënim të afërt të një stuhie”, kanë thënë autoritetet.

Ndërkohë një avion luftarak gjatë fluturimit në këtë zonë ka konfirmuar anija për momentin është e rregullt dhe nuk ka rrjedhje të karburantit apo vajit. Fatmirësisht deri më tani nuk ka të lënduar dhe anija ka furnizime të mjaftueshme.

“Të gjithë pasagjerët dhe ekuipazhi janë mirë dhe të sigurt. Mbi të gjitha, nuk ka asnjë rrezik të menjëhershëm për pasagjerët, anijen apo zonën detare përreth”, thuhet në një deklaratë të kompanisë.

Një anije daneze që lundronte në brigjet e Grenlandës jugperëndimore devijoi nga rruga dhe pritet të mbërrijë në pikën e ndihmës të Ocean Explorer të premten në mëngjes.

Më të lexuarat