BREAKING NEWS

Palët drejt një 17 maji të dytë, amerikanët nxjerrin jashtë loje LSI dhe nisin negociatat kokë më kokë me Ramën e Bashën, alarm në partinë e presidentit

Palët drejt një 17 maji të dytë, amerikanët nxjerrin
x

Bota

Anuloi konferencën e paralajmëruar pasi shfaqi shenja të koronavirusit, del përgjigjja e analizave të shefit të Emergjencave Civile në Itali

Anuloi konferencën e paralajmëruar pasi shfaqi shenja të

Kreu i Mbrojtjes Civile në Itali Angelo Borrelli ka kryer ditën e djeshme testin për koronavirusin, pasi kishte shfaqur simptoma të ngjashme me ato të koronavirusit.

Në mëngjesin e djeshëm Borreli kishte ethe dhe temperaturë, duke bërë që të dyshohej se ishte i infektuar me koronavirus, por përgjigja e analizave ka treguar të kundërtën.

Testi i Borrellit ka dalë negativ, por ai ka ende simptoma të lehta të gripit të zakonshëm, kështu që do i duhet të punojë nga shtëpia.

Lajmin e ka dhënë Departamenti i Mbrojtjes Civile, duke theksuar se Borrelli do të mbetet në kontakt të vazhdueshëm me Komitetin Operativ dhe Njësinë e Krizave.

Numri i të infektuarve në Itali është mbi 74 mijë, ndërsa ka patur edhe 7503 viktima nga koronavirusi.

Më të lexuarat