Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Argjentinë, skandal në ushtri, femrat urdhërohen të zhvishen dhe më pas fotografohen

Argjentinë, skandal në ushtri, femrat urdhërohen të zhvishen dhe më pas fotografohen

Postuar: 04/05/2016 - 13:19

Disa mjekë ushtarakë kanë shkaktuar zemërim pasi kishin shpërndarë fotografi të disa femrave aplikante për në kolegjin ushtarak, të cilat shiheshin vetëm me të brendshme teksa po iu bëheshin disa ekzaminime zyrtare mjekësore.
 
Njëri prej mjekëve është suspenduar dhe dy të tjerë janë ende nën hetim pasi pamjet u realizuan në kolegjin ushtarak të kombit në Palomar, Argjentinë. Vajzat e fotografuara ishin aplikante duke shpresuar që t’i bashkoheshin shkollës.
 
Atyre iu kërkua që të mbeteshin vetëm me të brendshme për kontrollim mjekësor nga mjekët, shkruan Dailystar. Dy nga pamjet shfaqin vajzat e reja, që të dyja duke aplikuar për infermiere, të fotografuara nga mbrapa.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/07/2019 - 16:32

SHBA pas një dekade e gjysmë sërish dërgon ushtri dhe resurse ushtarake në bazën ajrore në Arabinë Saudite,  pas pershkallzimit të tensioneve në Gjirin Persik.
 

Postuar: 20/07/2019 - 16:17

22 persona që kishin marrë pjesë në hapjen e varrit të faraonit Tutankamon kanë vdekur në rreth

Postuar: 20/07/2019 - 15:05

Të paktën 10 persona kanë humbur jetën,19 janë plagosur  dhe pesë të tjerë janë raportuar

Postuar: 20/07/2019 - 15:03

Komisioni Evropian (KE) miratoi një pako të re të masave për ndihmë në vlerë prej 1.41 miliardë

Postuar: 20/07/2019 - 13:56

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin tronditës kur një adoleshente u qëllua pa ndjenja një natë

Postuar: 20/07/2019 - 13:20

Alarmi për terrorizëm u rikthye sërish në Romë, pasi policia u vu në ndjekje të një 27-vjeçari ng

Postuar: 20/07/2019 - 12:18

Gjendet të vdekur në autostradë një amerikane dhe i dashuri i saj kanadez.