BREAKING NEWS

Shpërthen një tjetër vatër, shënohet rasti i parë me koronavirus në qytetin që deri tani ishte imun, infektohet një shitës në treg

Shpërthen një tjetër vatër, shënohet rasti i parë
x

Bota

Arma e së ardhmes? Marina amerikane avangardë, lazeri shkatërrues mund të rrëzojë një aeroplan luftarak

Arma e së ardhmes? Marina amerikane avangardë, lazeri shkatërrues

Marina amerikane ka testuar me sukses një armë të re në një luftanije.

Ajo është një lazer me energji të lartë që mund të shkatërrojë edhe një aeroplan luftarak në mes të fluturimit.

Amerikanët kanë publikuar foto dhe video duke provuar një armë të re që shkatërron një dron në mes të Oqeanit Paqësor.

"Sistemi që ata testuan është i vetmi në të gjithë botën që përdoret si armë kundër avionëve luftarakë”, bëri të ditur Marina amerikane në një deklaratë.